צילום מאתמול: 21 בספטמבר, 1978

יונ 25

ניצה שאול חוגגת היום 70 . מזלטוב לשחקנית ולזמרת שכאילו נשארה צעירה לנצח, כמו בימי להקת פיקוד מרכז והפרודיה על סרטי צ'רלי צ'פלין, כמו בתפקידה הקולנועי הראשון, הזונה מימי ש"השוטר אזולאי" (שייקה אופיר), מתאהב בה בחלומותיו, כמו תיקי כץ (כץ וקרסו), לצד יהודה ברקן, איתו שיחקה גם ב"חגיגה בסנוקר" וכעבור שנים רבות, שוב, ב"אהבה בשלייקס".

ניצה, כאמור, התגלתה בלהקת פיקוד מרכז, באותו הרכב-חלומות בו הופיעו שלמה בראבא, שם טוב לוי, אפרת לביא (שגם היא כיכבה ב"כץ וקרסו"), עמרי ניצן – שישנה כיוון ויהפוך משחקן לבמאי ידוע – וגם הגיטריסט הפרטי שלה, גליה ישי ז"ל, והמוזיקאי והמנצח דורון סולומון, איתו התחתנה והולידה שתי בנות.

הקריירה הקולנועית שלה הייתה מהירה ומצליחה מאוד. מאפרים קישון (השוטר אזולאי), עד לאסי דיין (גבעת חלפון אינה עונה), ואפילו הופעת אורח בסדרה "דוקטור הו", כאשר התגוררה בלונדון, ובסדרות טלוויזיה בריטיות נוספות. ב-1978 כיכבה לצד זאב רווח בסרט ע"פ מחזהו של הלל מיטלפונקט (שגם סידר לעצמו תפקיד אורח), "שרגא קטן", כצעירה מקרית שמונה שנכנסה להיריון לאחר שקיימה יחסי מין עם שרגא קטן, העומד להתחתן עם בתו של בעל מפעל עשיר ולרשת את נכסיו, ועם עוד כמה מילואימניקים מהצוות שלו. לאחר סצנות העירום שלה בסרט, הוצע לה להצטלם בעירום עבור הפלייבוי, לכתבה על שש השחקניות הלא-אמריקאיות המבטיחות ביותר בקולנוע. ניצה אכן עשתה זאת, ואמרה למעריב, "יש (בארץ) תגובות נלהבות אבל יש גם דעות אחרות, שואלים אותי איך העזתי, ובינינו – יש גם המון קנאה. איש לא הבטיח שבעקבות צילומי העירום אהפוך לשחקנית בינלאומית, אבל זה היה פשוט צ'אנס לא נורמלי. קיבלתי את ההצעה כמחמאה, כשחקנית וכאישה".

יום הולדת שמח, ניצה. רק בריאות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *