צילום מאתמול: 23 באפריל, 1971

אפר 04

אבי טולדנו בן 72 היום, מזלטוב. לפני 49 שנה הוא כיכב בסרט "אריאנה", מלודרמה כמיטב המסורת של הבמאי ג'ורג' עובדיה, בתפקיד גדי, שלא מזמן השתחרר מצה"ל (בצנחנים כנראה מאוד העריכו אותו ואישרו את התספורת הלא-תקנית בעליל), בנו של איש עסקים עשיר בעל מפעל טקסטיל (אברהם רונאי), שמתאהב – גדי, לא האבא, חשוב להבהיר כי הרי במלודרמה הכל אפשרי – באריאנה (דסי הדרי), התופרת, שהיא בתו המאומצת של הירקן עבוד (אריה אליאס), ובתו הביולוגית של שמיר (יצחק שילה), עורך דין מבוסס שהכניס להיריון את אמא שלה ונעלם מבלי לקחת אחריות, אבל בסוף, בסוף, מכיר באבהותו – לא לפני שמתברר שגם אריאנה לא ממש שמרה נגיעה וגם היא כבר בהיריון מגדי אבל הפעם זה בסדר כי תהיה חתונה כדת משה וישראל.

זה היה תפקידו הראשון של טולדנו, כשחקן, אבל עוד לפני כן הוא שר בפסקולי הסרטים "איריס" (ההזדמנות האחרונה), ו"מצור" (עם רדת יום). בהמשך, הופיע בתיאטרון הקאמרי במחזמר "עלובי החיים" ובסרט הקולנוע "הירושה", לצד בתו, טל.

בטלוויזיה, לפני כשלושים שנה, בערוץ הראשון, הופיע בסרט התיעודי "בית לבן", על ילדותו במקנס שבמרוקו, משם עלה ארצה כקטין, לאחר שזייף את חתימת אביו על האישור. כיום הוא מופיע מדי פעם בסדרה "שנות ה-80 ", כעמרן, אחיו הגדול של פרוספר (שלום אסייג, יוצר הסדרה), ואבא של קלודין (מירי בוהדנה).

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *