צילום מאתמול: 28 במרץ, 1975

פבר 11

סר אלטון ג'ון וברני טופין זכו באוסקר עבור השיר המקורי הטוב ביותר, gonna love me again , שאלטון שר, יחד עם טארון אג'רטון שגילם אותו בסרט "רוקטמן".

הסרט מתייחס לשנים המצליחות, אך האיומות ביותר בחייו של אלטון: אלכוהול, סמים, נהנתנות וראוותנות אובססיבית וקריסה מהירה של הגוף, עד כדי סכנת מוות. רגע לפני הרס עצמי, ובעזרת האח שליווה אותו משנות ה-60 וממשיך להיות חלק בלתי נפרד מחייו, שותפו לכתיבה, ברני טופין – אלטון עצר, ואשפז את עצמו לגמילה.

אחד המאפיינים של התקופה הקשה, הזוהרת לכאורה, בחייו של אלטון, היה המטוס הצמוד שאתו נע מהופעה להופעה, בסיבוב בלתי נגמר. "ספינת הכוכבים", קרא לו אלטון, ובלהיטון נכתב בהתפעלות, "המטוס תוכנן כך שיענה על דרישותיו של הכוכב המפונק ביותר". החל במיטה הענקית שצמודה אליה חגורת בטיחות, כדי שאלטון לא יצטרך לשבת זקוף כאחד האדם בעת הטיסה, ועד לחדר האמבטיה העשוי כולו שיש שחור ומוקף מראות. במטוס המפנק היה גם "בר ענק למשקאות" – איש לא דיבר ולא כתב אז על צריכת האלכוהול המוגזמת, שלא לומר הסמים – של אלטון, וחדר ארונות לבגדי ההופעה המוגזמים שלו, וכמובן, פסנתר. אלטון חייב שיהיה פסנתר במטוס, אלא מה.

עברו מאז כ-45 שנה. אלטון החלים, התנקה, ניתק מחייו את מי שהייתה לו השפעה הרסנית עליהם, הכיר את בן זוגו דייויד פרניש, הקים משפחה (הם הורים לשני ילדים), והמשיך לשמח את העולם עם המוזיקה שלו. הזכייה הראשונה באוסקר של טופין – אלטון כבר זכה ב-1995 עבור "מלך האריות", בשיר can you feel the love tonight שכתב עם טים רייס) – חבר ושותף זה 53 שנה, היא מוצדקת וראויה.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *