קול פעמונים

אוג 19

(צילום: ינאי מנחם)

(צילום: ינאי מנחם)

מיה יוהנה, שהופיעה בעונה השנייה של "דה ווייס", הוציאה אתמול את אלבום הבכורה שלה. אמירה מורג הוקסמה מנערת הפרחים, המאוהבת בשנות ה-60.

למיה יוהנה יש קול צלול וחזק וקליפים שגרמו לי להרגיש כאילו חזרתי בזמן, לשנות ה-60 העליזות והפרחוניות, ועכשיו אני רק צריכה לתפוס טרמפ לוודסטוק, והגשמתי חלום.
"איזה כיף שאת מרגישה ככה", אומרת מיה, "את לא הראשונה שאומרת לי את זה, וזה מחמיא, כי אם שואלים אותי מתי הייתי רוצה לחיות, אז זו התקופה. נדיר למצוא אמנים ומוזיקה כמו בתקופה ההיא, אז תודה".
מיה, בת 31, במקור מקיבוץ גבעת עוז שבעמק יזרעאל, "קיבוץ קטן יחסית אבל מקסים, ועוד לא לגמרי מופרט", היא בתם של אב תימני ואם אמריקאית. "גדלתי עם האנגלית, בגלל זה אני גם שרה בשפה הזאת",היא אומרת. "האנגלית טבעית לי כמו העברית. יצא שהאלבום הראשון, בעיקר בגלל ההשפעות המוזיקליות, הוא באנגלית. אני אוהבת מוזיקת פולק וקאנטרי משנות ה-60 וה-70 , וזה השפיע על האלבום".
פעמונים בבטן שלנו, כך נקרא אלבום הבכורה שלה, בתרגום חופשי. "עבדתי עליו שלוש שנים, בערך, אבל העבודה האינטנסיבית ממש נעשתה בשנה וחצי האחרונות, כשנכנסנו לאולפן", אומרת מיה. "זה אלבום מאוד מושקע. מחושב לפרטי פרטים. הפיק אותו המוזיקאי ארנון נאור, שמוכר יותר כסאן טיילור, ואת המיקס והמאסטרים עשינו בלוס אנג'לס עם ראיין פרידלנד, טכנאי שזכה ב-4 פרסי גראמי ועבד עם רבים וטובים, כולל יו לורי, שלא הרבה יודעים שהוא גם שר ( למה לא? אני ידעתי וגם אהבתי – א.מ.). העבודה איתו הייתה חוויה מדהימה".
בחרת בסגנון לא יותר מדי פופולארי אצלנו.
"נכון. כאן יש לזה קהל די מצומצם. זה גם אלטרנטיבי וגם באנגלית. אני רוצה להצליח, אבל מבחינתי זה צריך להיות קודם כל משהו אמיתי שאני מחוברת אליו. ברמה הבינלאומית, יש לזה שוק, וגם אם הוא יותר מצומצם מהמיינסטרים, הוא עדיין יותר גדול מהשוק כאן. העולם היום קטן. אני מנסה לא להגביל את עצמי לכל מיני מסגרות ולהיות עם אצבע על הדופק, כי אני רוצה לתקשר. אני מנסה לשמור על איזון בין מסחריות לאמת ולביטוי שלי. לדעתי, השירים שלי קליטים. רק צריך לתת להם הזדמנות".
את מכוונת לחו"ל?
"גם. אני לא מגבילה את עצמי. הוזמנתי להופיע בפסטיבל שיתקיים באוקטובר בלוס-אנג'לס, וזה מאוד מרגש וכיף. אני כבר אופיע שם בעוד מקומות. המטרה היא, לנצל את ההזדמנות. אני מופיעה גם בארץ וזה מתקבל יפה מאוד. הכי נחמד לי להופיע בקיבוצים, כי בבועה התל אביבית יש משהו שמאוד מתעתע. הקהל בתל-אביב רגיל להרבה הופעות, בעוד בקיבוץ הם מקבלים הופעה פעם ב… וזה מעניין לראות את התגובות שלהם".
טוב, זה לא שאת לגמרי אנונימית…
"נכון, אבל בדה ווייס הייתי על המסך שבועיים, בסך הכל, ולא הרבה זוכרים אותי משם. זו הייתה חוויה נחמדה, מעניינת, קצרה, והתאים לי ככה. זו התנסות שלקחתי ממנה את מה שמצאתי לנכון והיא עזרה לי לנצל את המומנטום ולגייס כסף, להפקת האלבום בהדסטארט".
מיה יוהנה זה השם מהבית?
"דווקא כן. יוהנה זה השם השני שלי שקיבלתי מאמי, על שם סבתא שלה, שהייתה לטבית במקור. שם המשפחה שלי הוא מנחם. בהתחלה קראתי לעצמי מיה יוהנה מנחם ובאופן טבעי זה התקצר למיה יוהנה. שם יותר קליט, כנראה".
ביום שבת הקרוב, ה-22 בחודש, ייערך מופע השקה לאלבום, במועדון אזור בדרום תל-אביב. "ההרגשה מאוד טובה. טיפה מלחיץ, אבל בקטע טוב. התרגשות טובה של ציפייה", היא אומרת. תבואו.

One comment

  1. אלון תמיר /

    אכן -מחמם את הלב לשמוע קול נפלא,שירה טבעית ,כוונה פנימית ;
    אני מזמין אותך מיה יוהנה לעיין ב"קירי" שב"פייסבוק" :אלון תמיר ;

    אודה לך מאד .

    בהצלחה תמיד יוהנה יקרה .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *