קטן, צנוע ויפה

יונ 30

(איור: מתוך בנדקמפ)

(איור: מתוך בנדקמפ)

גיא טנא על האלבום של דניאל גולדשטיין ושרה אומנסקי: פולק בריטי עם ארומה קלאסית של מוזיקה אמנותית והרמוניות ווקאליות.

 

The Comfort and Freedom Against the Binding Responsibilities That home may suggest,  האלבום של הצמד מרעננה, דניאל גולדשטיין ושרה אומנסקי, מביא איזון מרתק בין המסורת הפולקית הבריטית לבין ארומה קלאסית של מוזיקה אמנותית, תוך כדי שימוש מוקפד בהרמוניות ווקאליות. גולדשטיין כתב את כל הטקסטים והשניים חלקו את מלאכת ההלחנה בחלק מן האלבום.

לאחר welcome to my home , פתיחה קצרה שמייצגת יפה צניעות וקומפקטיות מסוימות שמלוות את היצירה כולה, מגיע  Hopscotch (משחק ה"קלאס"), עם סאונד ביטלסי, בעיקר של מקרטני, שמחלחל מדי פעם ליצירה כולה. גולדשטיין ואומנסקי מדלגים בין שיר אהבה לאלמנטים של שיר ילדים ומשמרים את הפן הנאיבי, לכאורה או שלא לכאורה, שמהווה אחד מהמרכיבים העיקריים כאן.

רעיונות יפים  שלא ממש הבשילו מופיעים גם ב- Lessons in Philosophy וב- Oasis. המורכבות הכלית (ניגנו באלבום: גיא טל, רוני לוי, דניאל וסקין, סער הר חן, נעמה מטלון, שחר שם טוב, גיא נבט גולן, יותם פורטר, עדי טל ובן גולדשטיין),  ורבדי הצלילים, מוקפדים ומושקעים. עם זאת, הייתה לי תחושה של החמצה בהגשה ובעיבוד הקולי עצמו. ניסיונות אוונגרדים מרימים את ראשם מדי פעם באלבום זה, שאינו עוד אלבום פולק ניק דרייקי בפוטנציה. מבחינה זו רציתי להרגיש מעט יותר החלטיות וקיבלתי יותר מדי אמביוולנטיות.

ב – Articulate Faith מדלג הצמד בין א-קאפלה לבין ליווי באקוסטית בלבד ומציג טקסט מרתק שדן באמונת האדם אל מול מקומו בטבע המקיף אותו. החליל של אלה יקיר מרחף מעל השיר ומושך אותו למחוזות הרוחניים בהם הוא שט. השיר החותם את האלבום, Little Boy , סוגר מעגל עם שיר הפתיחה בתוספת מחווה ל "פו הדב". התצריף של הסאונד שמציג הצמד מוצג לראווה לסיום. שירת צמד, כמעט ווקאליזה לפרקים, אוריינטציה של מוזיקה אומנותית מתמזגת עם הפולק והפרוג, והכל בקטן קטן, צנוע צנוע ויפה יפה. צלילים מרעננים מרעננה, אהבתי.

האלבום

https://goo.gl/3LlOFD

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *