שייקספיר, טרבולטה ואייל גולן נפגשים בקאמרי

מאי 29

עמרי ניצן (צילום: חיים נוי)

חיים נוי דיווח ממסיבת העיתונאים, היום, בה הוצג רן גואטה, המנכ"ל החדש של תיאטרון הקאמרי, והמנהל האמנותי, עמרי ניצן, סיפר על הרפרטואר החדש בעונה הבאה. בין היתר, הפקה של "שגעון המוזיקה" והמחזמר המקורי "זה אני", מאת מאור זגורי ובבימויו, המבוסס על שירי אייל גולן.

 

המנכ"ל החדש של התיאטרון הקאמרי, רן גואטה, הצהיר היום במסיבת עיתונאים, כי הוא מתכוון להשקיע ולהוכיח עצמו ובמטרה שהתיאטרון יהיה למוביל התרבות בארץ. גואטה שהיה מנכ"ל תיאטרון אורנה פורת, שם זכה להערכה רבה, מחליף את שמוליק יפרח שפרש בפתאומיות לאחר שנה בתפקיד. רן גואטה ציין כי למרות שהוא בן 43 בלבד, הוא מעריך את הבחירה בו ומתכוון להצדיק אותה. עוד הסביר, כי התקציב מההקצבות הציבוריות מגיע רק ל-20 אחוזים ולכן , יש צורך להשקיע בהפקות בסיוע אגודת הידידים וקהל שוחרי התיאטרון.

המנהל האומנותי עומרי ניצן מסר על הרפרטואר החדש של התיאטרון בעונה הבאה:

המחזמר "שיגעון המוזיקה", על פי הסרט שפרסם בשעתו את ג'ון טרבולטה והמבוסס על שירי הבי ג'יז ושנחשב למכונן תרבות הדיסקו בעולם המוזיקה. הבמאי יהיה גלעד קמחי.

המחזמר המקורי "זה אני" מאת מאור זגורי ובבימויו, המבוסס על שירי אייל גולן.

"אל נקמות" מאת שלום אש, בבימויו של איתי טיראן. המחזה השערורייתי בתקופתו, מגולל את סיפורה של בת לרב מכובד המקיימת קשר רומנטי עם פרוצה, מבית בושת המנוהל בקומה ראשונה בבניין.

במקביל, יעלה המחזה "מעשייה מגונה" המגולל את פרשת העלאת המחזה אל נקמות באירופה ובאמריקה.  המחזה מלווה בשירים וזהו מעין מחזה עם שירים, אך אינו מחזמר. בשעתו, נעצרו שחקניות המחזה בארה"ב לאחר שקיימו סצנת אהבה לסבית על הבמה. הבמאי יהיה יאיר שרמן.

הקומדיה "לא לריב" מאת גור קורן ובבימוי גלעד קמחי מגוללת  את סיפורם של שלושה אחים שאביהם הוריש את דירתו לנערת ליווי.

"הריון" – מחזה ישראלי חדש של עדנה מזי"א. במאי- עומרי ניצן. המחזה נכתב בהשראת ירמה של לורקה ומתרחש בימינו

"תיקון" – מאת רמי דנון ואמנון לוי. בימוי- רמי דנון. מדובר במחזה המספר על משבר בחייו של בחור חרדי המחפש את זהותו.

"המקרה של פרויד", מאת סביון ליברכט. בימוי: עודד קוטלר. פרשת הצלתו של זיגמונד פרויד ומשפחתו מציפורני הנאצים

"חבילות מאמריקה" – מחזמר מאת הילל מיטלפונקט אודות רכישת נשק באמריקה עבור המדינה שבדרך

"כימים אחדים" – מאת מאיר שלו . עיבוד ובימוי : עירד רובינשטיין. סיפור על אהבתם של שלושה גברים לאישה אחת ועל בנם, שזכה לשלושה אבות.

"אניהו" – קומדיה לירית עם פזמונים מאת אתגר קרת ורוני סיני. עיבוד ובימוי מיכאל גורביץ' שעבר לתיאטרון מניהול החאן הירושלמי.

"רווקים ורווקות" מאת חנוך לוין. הבמאי יהיה כנראה עמרי ניצן.

"שפת אם" – מאת מריאנה זלצמן. בימוי- מירי לזר. מחזה על שלוש נשים דומיננטיות: סבתא, בתה ונכדתה , המעלה שאלות בדבר היחס לזיכרון השואה ומיהו יהודי בעולם המודרני.

"אמהות ובנים" מאת טרנס מק'נלי – סיפור על שני הומוסקסואלים הנשואים זה לזה וסיפור על אמא לבן הומוסקסואל. טרם נקבע במאי.

"אוליאנה" – מאת דיויד מאמט . במאית – שרה פון שוורצה. מחזה טעון על הטרדה מינית בין פרופסור לבין סטודנטית שלו.

"השחף" – הקלאסיקה של אנטון צ'כוב בבימוי של גלעד קמחי. סיפורה של נערת כפר השואפת להיות כוכבת. סיפור על משולשים רומנטיים בלתי פתורים.

כמו כן, החלו כבר הצגות הרצה של "אותלו: לשייקספיר עם רמי ברוך ועמוס תמם. הבמאי הוא עירד רובינשטיין.

"רומיאו ואמא" של גור קורן וגלעד קמחי בבימוי גלעד קמחי. על נער שנבחר לגלם את רומיאו אך נאלץ לוותר על התפקיד כדי לסעוד את אימו הנוטה למות ומשקר לה כאילו הוא יגלם את הגיבור במחזה שיעלה.

"האחרים", מאת ובבימוי הלל מיטלפונקט,  עם נטע גרטי וג'וי ריגר.על סיפורם של שוכני פנסיון קטן בתל אביב שהיו אנשים אפורים ועל בחורה המנודה ממשפחתה כיון שנישאה לבריטי בימי המנדט.

 

2 comments

  1. רינה /

    דווקא מעניין שיהיה מחזמר אייל גולן עם השירים המכורים שכל אחד מתישהו זימזם

  2. יוסף /

    העונה החדשה של הקאמרי נראית מעולה ומשנה לשנה התיאטרון מגביר את התחרות שלו מול הבימה. לגבי המחזמר של אייל גולן שאמור לעלות בשנה הבאה, לפי מה שאני מבין, יש הרבה ביקורות על המחזמר הזה וכפי שזה נראה, זה לא יגיע לבמה בסופו של דבר.

    נוצר כאן ללא ספק דיון ציבורי רחב שכבר יצא מזמן מגבולות התרבות והגיע למחוזות פוליטיים ומגדריים ואפילו גזעניים. השבוע התגלה גם כי הבימה קיבל את ההצעה ראשון וסירב להעלות אותו אצלו. יהיה מעניין לראות כיצד זה יתפתח…

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *