תמיד אהבה

ינו 13

(צילום: שמחה ברבירו)

חיים נוי על "מרוב אהבה" בתיאטרון הספרייה: נבחרת שחקנים, בוגרי בית צבי, בערב מענג, מרגש ונוסטלגי שכולו שירים ומערכונים של יוסי בנאי.

 

מופע הבידור והזמר המשובח "מרוב אהבה", ערב שירים ומערכונים של יוסי בנאי, שוב חוזר, הפעם בתיאטרון הספרייה ברמת גן. נבחרת של שחקנים בוגרי בית צבי מגישה פנינה מוזיקלית המשובצת במיטב היצירה השנונה והאהובה של מי שנחשב לאחד מחשובי האמנים והיוצרים הישראלים. עידו רוזנברג ערך וביים ערב מרגש, איכותי, נוסטלגי ובעיקר שזור בנעימות המוכרות ובמילים החמות והייחודיות, שאותן ביצע או כתב יוסי בנאי.

בנאי הצטיין בקול מחוספס ועמוק שהשאיר חותם מרשים וייחודי בשטח המוזיקה והתרבות. הוא עסק במגוון רחב של תחומי יצירה ועל כך זכה בשעתו להוקרה והיה חתן פרס ישראל ויקיר פסטיבל ישראל.

בנוסף להיותו שחקן מחונן ולכותב מערכונים לדורות של בדרנים, בין היתר לגשש החיוור, היה בנאי זמר נשמה שביצע ממיטב הקלאסיקה העברית והבינלאומית בהגשה בימתית ייחודית.

הוא זכור בין השאר בביצועים המרגשים שלו עם יונה עטרי ורבקה מיכאלי, וחלק מאותם נכסי צאן ברזל של הבידור הישראלי משובצים בערב המוקדש לו.

השיר "ספירת מלאי" שכתב עם נעמי שמר, בביצוע ספיר באומוול והלהקה, מבוצע במימיקה נהדרת ובתנועה רבת חן. ספיר באומוול, נעה גודל ונוי קליימן שרות "יש כאלה שאומרים", מחופשות לקשישות, והתוצאה מקסימה. ביצוע מצוין נוסף של באומוול, עם ניר לוגסי, ל"יוסי יונה", בקצב הצ'רלסטון.

המערכון "יש חור בדלי" שוב מעלה חיוך על השפתיים בביצוע מרענן של נוי קלימן ואיתי שלו.

שיר נפלא נוסף הוא "איך את נראית" של שארל אזנבור, אותו מבצעים ברוב כשרון  ניר לוגסי ונעה גודל המוכשרים.

השיר המופלא אודות "מארגו", במקור של ג'ורג' ברסנס ובתרגום נעמי שמר מבוצע בצורה יפה ביותר על ידי איתי שלו המעולה עם ספיר באומוול המצוינת והלהקה. לא נפקד מקומו של מערכון הצ'ופצ'יק של הקומקום בביצוע יפה מאוד של נוי קלימן ואיתי שלו, אני וסימון ומואיז הקטן", ועוד שירים מופלאים שלא נס ליחם.

מי שמחזיק את המופע הם כמובן השחקנים הנהדרים. יש שני קאסטים מתחלפים של שחקנים מוכשרים, חיות במה, זמרות וזמרים היודעים להגיש גם שירים, ברגש ובמקצועיות וגם מערכונים נוסטלגיים: ספיר באומוול, נופר אליהו, נעה גודל, נוי קליימן, ניר לוגסי, איתי שלו, גל בן מויאל, גל יזדי, פז כלפון, דותן עמרני, אבירם אביטן ולירון ויגדור.

התלבושות שעיצבה נטשה מנטל, הן יפיפיות, מחמיאות ומוסיפות לערב המענג הזה.

מתן פרמינגר עיצב את התאורה שהאירה כהלכה את המשתתפים. מעצב הסאונד אלעד דדון הצליח להפיק מוזיקה וקולות מרשימים. טולה דמארי עיצבה את התנועה המופלאה והיפה. רמי אוסרווסר אחראי לעיבודים ולניהול המוזיקלי המעולים. ליד הפסנתר היו לסירוגין מיכל סולומון וחגי אלקיים.

המופע "מרוב אהבה" הוא מענג ומבדר, מהטובים העונה, והקהל מגיב בהתאם, מזמזם ושר ללא הרף, ומלווה את המשתתפים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *