אמינם חוגג 15

דצמ 01

shady XV (צילום: יח"צ)

shady XV (צילום: יח"צ)

הלייבל shady records  של אמינם חוגג 15 שנה להקמתו, באלבום אוסף כפול ומיקס-טייפ שהעלה לאינטרנט.

 
ב-1999 הוציא אמינם את אלבומו הראשון, דה סלים שיידי אל.פי. מהיותו בחור עם חוש-ריח מפותח לעסקים, החליט, בעצה אחת עם מנהלו, פול רוזנברג, לייסד לייבל עצמאי, כדי להרוויח קצת יותר ממכירות המוזיקה המוקלטת שלו. כך, באותה שנה, קמה חברת שיידי רקורדס. כעת, לרגל חגיגות ה-15 , יצא אלבום אוסף כפול, shady XV , לחגוג עם המייסד והקולגות שלו.
כאמור, זה כפול, 28 קטעים, וזה ארוך: למעלה משעתיים. כלומר, לא אוסף לצרכני-אמינם ו/או היפ-הופ מזדמנים אלא בראש ובראשונה לכל המעריצים, שאינם יכולים לשבוע ממנו. לא שהכל כאן אמינם: בדיסק הראשון, הרוב. שמונה מתוך 12 קטעים, הם בהשתתפות מרשל מאת'רס השלישי בכבודו ובעצמו. ביניהם, הסינגל הראשון, cuts over fear , עם סיה, מתוך סרט-האקשן האלים נקודת שוויון, בכיכובו של דנזל וושינגטון. הדיסק הראשון (המסומן כ-X ), מציג מוזיקה חדשה של המוזיקאים החתומים בשיידי רקורדס וביניהם, נוסף לבוס והקולגה, ילאוולף ו-D12 . הדיסק השני (V ), מוקדש ללהיטים הגדולים שהוזנקו מתוך הלייבל. למשל, I get money ו-in the club של פיפטי סנט, בן חסות שהפך לסופרסטאר בזכות עצמו. למשל, lose yourself , מהסרט הסמי-אוטוביוגרפי בכיכובו של אמינם, 8 מייל. השיר הזה מופיע באוסף פעמיים, גם כבונוס, בגרסת הדמו.


אבל אמינם לא הסתפק באלבום כפול בלבד. האיש רוצה, אוהב ומוכן לצ'פר את הקהל שלו ולכן, במקביל לאלבום הרשמי (שאגב, התקבל בביקורות פושרות למדי), אמינם העלה לרשת מיקס-טייפ בעריכתו, לא פחות מ-66 (!) קטעים שברובם הגדול אינם מופיעים באוסף. גם כאן מופיעים אמני שיידי רקורדס (כולל אמינם, בוודאי), ומספר אורחים, ביניהם ד"ר דרה. אין ספק, אמינם העניק מתנה יפה לעצמו, למעריצים, לכבוד יום ההולדת ה-15 .

המיקס-טייפ של אמינם:

http://tinyurl.com/lmca7p5

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *