אני מרגישה שאני רק בהתחלה

נוב 19

כך אמרה עפרה חזה ז"ל, בראיון ללהיטון, באפריל 1985 , עם צאת אלבומה "אדמה". חזה נולדה היום, ב-1957 ומתה בגיל 42 .

EXIF_JPEG_T422

EXIF_JPEG_T422

אדמה, האלבום ה-14 של עפרה חזה, יצא באפריל 1985 . סיבה טובה להיפגש ולראיין אותה עבור להיטון. חזה דיברה בין היתר על קצב העבודה המסחרר שלה."זה אולי לא נראה טבעי לזמרים אחרים, להוציא תקליט מדי ארבעה חודשים, אבל בעיניי אין בכך פסול. אני אוהבת את המקצוע שלי ונהנית מכל רגע באולפן. עבדתי במקביל על 'שירי תימן' ועל 'אדמה'".
שירי תימן הזניק את הקריירה הבינלאומית של חזה, בזכות גלבי ואם ננעלו והרימיקסים של יזהר אשדות (והסמפול של אנשי ההיפ-הופ אריק בי. אנד ראקים בלהיט paid in full ). חזה הגדירה את הרימיקס של אשדות כ"הברקה", לא פחות, והוסיפה, "יזהר לדעתי גאון".
בין השירים באלבום אדמה היו התחדשות, שהוזמן במיוחד עבורה, לביצוע בתוכנית הבידור המרכזית ליום העצמאות בערוץ הטלוויזיה היחיד, אז. שיר נוסף היה רחמים, שהקרדיט עבורו ניתן למשה וילנסקי ונתן אלתרמן ורק עם צאת האלבום התברר שנפלה טעות: הטקסט נכתב ע"י יחיאל מוהר, ולא אלתרמן.
חזה, חביבה כתמיד, אבל תמיד מקפידה לשמור על מרחק של זהירות מכל עיתונאי, מגינה בחירוף נפש על פרטיותה, דיברה בראיון עם על הקדם אירוויזיון, על כך שלא זכתה בתואר זמרת השנה במצעדי הסיכום העבריים, והביטה באופטימיות לעתיד. "אני מרגישה שאני רק בהתחלה, שעוד לא עשיתי דבר, שיש עוד הרבה לעשות", אמרה. "אני נהנית מכל רגע. כל עוד יש לי כוח ונעים לי וטוב לי, אני ממשיכה".
עפרה חזה היתה בת 42 במותה, מאיידס, ב-23 בפברואר, 2000 .

רחמים

אם ננעלו

גלבי

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *