בשם האח

יונ 29

(צילום: ז'ראר אלון)

(צילום: ז'ראר אלון)

חיים נוי על אח יקר, מחזה של גדי ענבר, אח שכול, על אובדן, מיתוס הגבורה וטיוח האמת.

 

אח יקר, בתיאטרון הקאמרי, היא דרמה מרגשת, החושפת טראומה אצל משפחה שבנה נפל במלחמת יום הכיפורים. זו הצגה מרתקת המעלה את הצדדים האפלים של אותה מלחמה והילת הניצחון.
המחזאי והבמאי גדי ענבר כתב את המחזה, המבוסס על אובדן אחיו במלחמה. הבמאי עודד קוטלר ולהקת השחקנים המוכשרת, העלו הצגה קולחת, החושפת את כל מה שניסו להסתיר ולטייח, תוך הטלת צל מעיק על הבבואה הנשקפת לפני אותה משפחה ישראלית טיפוסית.
העלילה עוסקת באורי המגיע ארצה מארה"ב, לאזכרה של אחיו הבכור שנפל באותה מלחמה. במהלך פגישה עם האחראי להנצחת החיילים, מגיע אליו יומן מלחמה שכתב אחיו, עופר, והוסתר עד אז. זאת, כדי לטייח את האמת על נסיבות נפילתו. אורי יוצא לחשיפת העובדות ותוך כך נאבק באביו, יהושע, שמעדיף את ההילה הצבאית ולא את האמת.
רמי ברוך הנהדר מגלם את יהושע, אב המשפחה, ומשחקו נוקב ומרגש מאוד. אסתי קוסוביצקי המצוינת מגלמת את אשתו ואם המשפחה. היא משחקת באורח מעולה, אמין ומעורר אהדה רבה.
גדי יגיל גונב את ההצגה בדמותו של האחראי להנצחת החייל, תפקיד שהוצנח אליו כדי לוודא שלא יגלה מחדלי עבר. גדי משחק באורח נפלא, שזור בניחוחות קומיים וגם מרגש מאוד.
דיויד בילנקה משחק טוב מאוד בתפקיד ארוסה של אחות החייל וגם הקצין האחראי, בתקרית שבה הותקף הטנק של עופר המנוח. כנרת לימוני מגלמת את האחות, ומשחקה משובח. אודי רוטשילד משחק את אורי, שיוצא לגלות את האמת ולו במחיר סערה משפחתית וציבורית. רוטשילד הוא שחקן רב כישרון, מקסים ונפלא.
כמו כן משתתפים, כחיילים, רביב מדר, אסף פרי ואבי גולומב.
במבי פרידמן עיצב את התפאורה הנאה והקומפקטית ואת התאורה הראויה. אפי שושני אחראי למוזיקה היפה והנוגה ודניאלה מור עיצבה את התלבושות הנאות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *