הזכוכית דיברה אלי

ספט 01

(שרית לפיד)

(שרית לפיד)

פסטיבל קדימה לאמנות יתקיים בסוף השבוע הקרוב בקדימה-צורן, בהשתתפות כ-75 אמנים מכל הארץ שיציגו בבתי התושבים. אמירה מורג שוחחה עם שרית לפיד, ידידה ואמנית זכוכית, מיוזמות הפסטיבל.

מחפשים איך לסגור את הקיץ ועל הדרך להצטייד במתנות לחגים? נסו את פסטיבל קדימה לאמנות שיתקיים, זו השנה השלישית, בסוף השבוע הקרוב . יותר מ-70 אמנים ויוצרים מרחבי הארץ יתארחו בבתי אמנים תושבי הישוב. השנה יתקיימו שלושה אירועי מוסיקה ומחול: ג'אם סשן, במה פתוחה, ביום שישי, בשעות 15:00-18:00, בבית לפיד, רח' אחד העם 14. אב ובן "דיאלוג", בשבת, ב-11:00 בבית משפחת פלק, רחוב חנקין 44. מופע פלמנקו של הדס נסטל, בשבת ב-17:00, בבית נסטל, רחוב הברושים 15. עוד בפסטיבל: אוכל, שתייה, בירה ישראלית ויין, סדנאות לילדים, עבודות פיסול, ציור, קרמיקה, זכוכית ותכשיטים. וגם: תיקים, פסיפס, רקמה, עיצוב בנייר, בעץ, בטקסטיל ובמתכת.
את הפסטיבל יזמו שרית לפיד ("שרית בזכוכית") ודליה הרטמן (בעלת מותג התכשיטים "מירבל סטייל"), שהקימו לפני שלוש שנים את "אמנות מקומית קדימה-צורן", מיזם המאגד אמנים ויוצרים מקומיים. "משנה לשנה אנחנו משתפרים וכוחנו עולה", מחייכת שרית, "יש פה חגיגה של אמנות מגוונת, בסדרי גודל ובמחירים שונים".

(יצירה של שית לפיד)

(יצירה של שית לפיד)

על האמנות שלה, היא מספרת: "זה אומר לקחת זכוכיות, להתיך אותן וליצור מגוון רחב של עבודות, החל מכלים שימושיים ועד דברים פיסוליים, כמו אלו שהצגתי בתערוכה שהתקיימה בלונדון ובתערוכות בארץ. אמנות תמיד הייתה חלק מחיי. אחרי הצבא עבדתי בסטודיו לעיצוב טקסטיל. כשנולדה נופר, הבת השנייה שלי, והתברר שהיא אוטיסטית, החיים שלי השתנו. עזבתי את האמנות לטובת פעילות לקידום נושא האוטיזם בכלל, והבת שלי בפרט".
שינוי דרמטי בחייה, כהגדרתה, שחל לפני 7 שנים, החזיר אותה לתחום. "אני תמיד אומרת, שכשדלת נסגרת, נפתח חלון. עברתי זעזוע בחיי שגרם לי לעשות דברים שלא הייתי עושה לולא כן. נסענו עם הבן לספרד, לטיול לפני גיוסו. עמדתי ליד פסל הרמב"ם וביקשתי משאלה. הרמתי את ראשי וראיתי חנות למוצרי אמנות. נכנסתי, התבייתי על יצירות מעניינות במיוחד ואמרו לי שזו זכוכית. למעשה הזכוכית דיברה אלי כל חיי, רק אני התעלמתי ממנה. בנקודה זו הבנתי. למדתי אצל אמנים שונים והגעתי לפיוזינג, שזו הטכניקה שהכי מתאימה לי".
האוטיזם של הבת שלך מתבטא באמנות שלך?
"לא. באתי מעולם האמנות, אבל הרבה שנים הזזתי אותה הצידה לטובת האוטיזם. עכשיו אני מפצה את עצמי על הרבה מאוד שנים בהן לא היה מקום בשבילי, אלא רק לאוטיזם, לנופר ולחברים שלה. היום אני במקום של הגשמה עצמית. אני אוטוטו בת 50. אם לא עכשיו, מתי"?
שרית לפיד בפייסבוק
https://www.facebook.com/sarita.lapid?fref=ts

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *