הכל מתחיל במשפחה

אוג 19

נחום מוכיח על "זינוק בעלייה", מוצר קולנוע מהנה ומרצה קהל. בעל פוטנציאל להפוך ללהיט קיץ.

צילום: יוני המנחם

צילום: יוני המנחם

 

 

  הסרט "זינוק בעליה" מציג בגלריית הטיפוסים שלו חתך רוחב פולקלוריסטי מקרי של החברה הישראלית. יש בו אב ובן מנתחים פלסטיים, מיכה (שלמה בר אבא) וארי (איתי טיראן), מהאריסטוקרטיה הירושלמית. אם המשפחה האתלטית, אורה (עידית טפרסון), מורה לספורט ורצת חצי מרתון. שלומית, אחותו של ארי, מורה לערבית חולמנית נאיבית שלא מוצאת גבר להתאהב בו. רלי (רותם זיסמן כהן), כלתו המיועדת של ארי, בחורה פשוטה והמונית, אותה מיכה מתעב. אחמד (יוסף סוויד), זמר ערבי הנערץ על שלומית ומוטי (יוסי מרשק), מורה לספורט המרותק לכסא גלגלים מאז עבר תאונה בצבא. וגם מורה לנהיגה, ליאת (רומי אבולעפיה), שמתחברת למיכה.
העלילה: בדרך לחתונתם של ארי ורלי, מיכה מאבד את השליטה על רכבו, עושה תאונה וכתוצאה מכך נפגעת אורה בראשה ושוקעת בתרדמת. מיכה המדוכא ממשיך לתפקד על אוטומט, עד שיפגוש במקרה בליאת ויחליט לרענן אצלה את נהיגתו הפגומה. ארי ורלי יריבו, על רקע תביעתה לקבוע מועד חדש לנישואיהם, מה גם שהיא נכנסה להריון. שלומית תמצא עצמה קרועה רומנטית בין אלילה אחמד, אותו היא פוגשת במקרה בבית החולים בו מאושפזת אמה, ומוטי, המסייע לה להתכונן לריצת חצי מרתון.
הקומדיה הרומנטית המשפחתית הזו היא בעלת ארומה של אגדה מקומית מחויכת, המכילה אוסף של תבלינים מוכרים: הקונפליקט היהודי-ערבי, שנכנס לכאן בקטנה, פערי מעמדות חברתיים ומתחים בין בני זוג על רקע זה, טרנדים שכיחים כמו תעשיית הניתוחים הפלסטיים, עיסוק בספורט וביוגה ועוד.
"זינוק בעליה", סרט הביכורים באורך מלא של אורן שטרן (ברזומה שלו
הסרט הקצר "לוויה על פארק דה פראנס" ודרמות הטלוויזיה "הדמעות של אמסלם" ו"להשתחרר מסוזי"), הוא קראוד פליזר מהנה. בעל קצב נכון, רצף התרחשויות דינמי ואוסף דיאלוגים משעשעים. תוסיפו לכך את הקאסט העשיר וקיבלתם עבודת קולנוע בעלת פוטנציאל של להיט קיץ. הכוכבים בראבא וטיראן לא מתעלים אבל עושים תפקידים קורקטיים, זיסמן כהן המוכשרת לוהקה למרבה האכזבה לטייפקאסטינג הפרחה, תפקיד אותו היא עושה בדרך כלל. אבל מי שגונבת את ההצגה בגדול היא מלי לוי גרשון, המתגלה כשחקנית קומית ודרמתית מפתיעה ומרשימה. תענוג לראות אותה.

טריילר

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *