לא נעים

מאי 31

(צילום: באדיבות yes )

(צילום: באדיבות yes )

שידור הסדרה נדחה למועד לא ידוע.

בקסטרום (הערב, yes Action ), היא דרמה קומית אמריקאית המבוססת על סדרת ספרים שבדית ובמרכזה בלש מפורטלנד, אותו מגלם ריין ווילסון, שכישוריו כחוקר רצח אינם נופלים מיצר ההרס העצמי שלו.

קחו את ד"ר האוס, שנו את תפקידו מרופא לשוטר והתוצאה היא, אוורט בקסטרום: אדם מבריק, בעל אינסטינקטים מצוינים ומוח חד, אבל אפס גדול ביחסי אנוש ובעל יצר הרס עצמי מפותח. למרות זאת, מפקדיו מחליטים שהוא האיש הנכון לעמוד בראש מדור החקירות המיוחדות במשטרת פורטלנד, אורגון.
ריין ווילסון מגלם את דמותו של בקסטרום, בסדרה של הארט הנסון (בונז), המבוססת על סדרת ספרים בשבדית של ליף פרסון. "זו הסיבה שהסדרה מתרחשת בפורטלנד (אם כי צולמה בוונקובר, קנדה), הסגרירית", אמר ווילסון. "יש בעיר הזאת סוג של קדרות סקנדינבית".
ווילסון, כזכור, גילם את דווייט בסדרה "המשרד" ולדבריו, "אחרי תשע שנים בתפקיד אחד, לא התכוונתי לחזור כל כך מהר לטלוויזיה ולתפקיד אחר. אבל כשקראתי את התפקיד אמרתי: אני לא יכול לסרב לדמות כזאת, מורכבת ורב מימדית. לשחקן כמוני, בגיל מסוים ועם פרצוף מוזר כמו שלי, אין הרבה הזדמנויות כאלה. חוץ מזה שאהבתי את הדרך שבה הארט הנסון יודע לאזן בין דרמה לקומדיה".
"בקסטרום", הוסיף ווילסון, "הוא אדם שנמצא במלחמה עם העולם ועם עצמו. הוא מכור לכמעט כל חומר שאפשר לחשוב עליו והוא שונא את עצמו, כפי שאחרים שונאים אותו. בקסטרום הוא בנו של שריף ותיק. הוא נולד להיות איש חוק. יש לו יכולות מופלאות לפענח פשעים. אין לו ברירה אלא להיכנע ולעשות את המצופה ממנו: להיות חוקר. הוא דמות לא אהובה, לעתים אפילו נתעבת, אבל עם חוש הומור מטורף. בהודעה לתקשורת על הסדרה נכתב: עוד טיפוס-חרא נהדר, במסורת הדמויות של fox (ששידרה את הסדרה לאחר ש-cbs החליטה לוותר). אהבתי את זה. כשחקן, זה מאוד משחרר לשחק אדם שאומר בדיוק מה שהוא חושב ברור שלא קל לגרום לצופים לחבב אותו, אבל אני מקווה שנצליח".
זה לא הלך. הצופים, בניגוד ל"האוס" ויו לורי, לא הצליחו לאהוב את בקסטרום וריין ווילסון והסדרה בוטלה לאחר עונה אחת בלבד. אבל, מהערב היא ב-yes Action ואפשר לנסות.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *