פינת הקומוניקט: מדונלד טראמפ ועד ג'ורג' קלוני

אוק 30

%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4-%d7%a7%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%98%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%91%d7%97%d7%99%d7%a8%d7%94-%d7%91%d7%90%d7%93%d7%99%d7%91%d7%95%d7%aa-%d7%a2%d7%a8%d7%95%d7%a5-8

(באדיבות ערוץ 8 )

ספיישל פוליטיקה אמריקאית, לכבוד הבחירות לנשיאות ארה"ב ההולכות ומתקרבות, החל מהערב בערוץ 8 ובערוץ ההיסטוריה.

 

הערב ישודר בערוץ 8 חלקה הראשון של הסדרה טראמפ-קלינטון: הבחירה, המנסה לפענח מיהם באמת שני המועמדים לנשיאות ארה"ב, מעוררי המחלוקת והאמוציות. הבמאי מייקל קירק שוחח עם מקורביהם של השניים, עם האנשים המכירים אותם הכי טוב, וחזר עם התשובות לשאלות כגון מי היה אליל נעוריו של דונלד טראמפ ואיזה נאום ששמעה הילארי קלינטון שינה את חייה.

קישור לאתר הסדרה  http://www.pbs.org/wgbh/frontline/film/the-choice-2016/

עוד בערוץ 8 , החל ממחר תשודר ברצף הסדרה בתוך הבית הלבן של אובמה. בכל אחד מארבעה פרקי הסדרה מתארים מקורביו של הנשיא, ואובמה עצמו, כיצד ניסה לעצב מחדש את עתידה של אמריקה. כל פרק מתמקד באספקט אחר של תקופת כהונתו,  מהבעיות איתן נאלץ להתמודד עם כניסתו לתפקיד, עבור בדרך החתחתים שהוא ויועציו עברו  בתהליך גיבוש הצעת החוק לקראת רפורמת הבריאות, מהלכיו השנויים במחלוקת (בוודאי בישראל), במזרח התיכון, הטלת מגבלות על אחזקת נשק, הפיקוח על הנשק האישי, סבסוד אמצעי מניעה, זכויות הומוסקסואלים, מהומות גזע וזכויות מהגרים.

מחר, באותו ערוץ, תשודר בשידור יומי המרוץ לבית הלבן, בהפקתו של קווין ספייסי (בית הקלפים), שהוא גם הקריין. הסדרה עוקבת אחר הבחירות לנשיאות ארה"ב לאורך ההיסטוריה וששת פרקיה כוללים קטעי ארכיון שטרם נראו, ראיונות ושחזורים דרמטיים המספרים את מסעם של המועמדים לנשיאות, החל מנאומים סוחפים וכלה בטריקים מלוכלכים. הסדרה חושפת את הדרמה מאחורי הקלעים וכיצד ההיסטוריה משפיעה על הפוליטיקה של היום. הפרק הראשון מוקדש לבחירות 1988 , ג'ורג' בוש (האב), נגד מייקל דוקאקיס. בהמשך, לאו דווקא לפי סדר כרונולוגי, יסופר על הבחירות ב- 1828, אנדרו ג'קסון נגד ג'ון קווינסי אדמס. ג'ון קנדי נגד ריצ'רד ניקסון בפרק השלישי ושאר הפרקים יעסקו באברהם לינקולן נגד סטיבן דגלאס, הארי טרומן נגד תומס דיואי וג'ורג' בוש, שוב הוא, נגד ביל קלינטון.

קישור לטריילר  http://www.imdb.com/title/tt5194802/videoplayer/vi2939204889?ref_=tt_ov_vi

הסרט מייקל מור בטראמפלנד, שמוקרן בימים אלה בבתי קולנוע בניו יורק ובלוס אנג'לס ישודר ב- yes דוקו ביום שלישי הקרוב, בדיוק שבוע לפני הבחירות. הסרט מתעד מופע מצולם של הבמאי המוערך מייקל מור בעיר וילמיגטון שבאוהיו, מקום בו עקף טראמפ את קלינטון בבחירות המקדימות בפער ניכר.

במופע מדבר מור על שני המועמדים לנשיאות, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ, ומסביר מדוע הוא חושב שקלינטון היא המועמדת המתאימה לנשיאות. הוא עוסק בקהל הבוחרים של טראמפ – גברים לבנים מעל גיל 35 שמעמדם בחברה האמריקאית הולך ונחלש – והמניעים שלהם להצביע עבורו. מור גם מציג בסרט מבזק חדשות סאטירי עתידני: מה שהוא חושב שיקרה במידה וכל אחד מהם ייבחר לבית הלבן.

ערוץ ההיסטוריה יקדיש לבחירות את השבת הקרובה, 5 בנובמבר. תחילה ישודר הבית הלבן הסודי,  תכנית מיוחדת המעניקה לצופים הצצה נדירה על הבית הלבן מבפנים. אחריו,  הסרט המרוץ לצמרת של דונלד טראמפ. בצהריים, בשידור בכורה, לינדון ג'ונסון והמאבק לזכויות אזרח, המגולל את סיפור מאבקו של נשיא ארה"ב לינדון ג'ונסון לקידום זכויות האזרח בארצו, באמצע שנות השישים של המאה שעברה, בעיקר בזכות יכולת תמרון פוליטית אגדית ושיתוף פעולה הדוק עם מנהיג התנועה לזכויות האזרח, מרטין לותר קינג. בזכות מיומנותו וניסיונו הרב כפוליטיקאי, בשילוב קסמו האישי המיוחד, הצליח ג'ונסון לגרום לאישרור של 262 חוקים בפרק זמן של 72 חודשים, לרבות חוק זכויות האזרח וחוק זכות ההצבעה, שישנו את אופייה ועתידה של ארה"ב לעד. התעודה כוללת הקלטות אודיו של שיחות שנערכו בין הנשיא ג'ונסון לקינג, סרטונים נדירים בצבע וראיונות עם היסטוריונים ומומחים לנושא. אנטוני מאקי, השחקן שגילם את קינג בסרט הטלוויזיה "לאורך כל הדרך", הוא הקריין.

עוד בערוץ ההיסטוריה, לאחר הסרטים התיעודיים, תשודר הדרמה הפוליטית משחקי שלטון,  שביים ג'ורג' קלוני ומככב בה בתפקיד מייק מוריס, מושל המתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות. ראיין גוסלינג מופיע כסטיבן מיירס, צעיר מבטיח שעובד במסע הבחירות כ מזכיר העיתונות. בעיצומה של מערכת הבחירות הסוערת סטיבן מוצא עצמו מעורב בסקנדל פוליטי המאיים על עתידו, המחייב אותו לבחור בין עקרונותיו לקריירה. תוך כדי כך הוא מגלה כמה מלוכלך יכול להיות המשחק הפוליטי.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *