פינת הקומוניקט

ינו 26

(צילום: זוהר רון)

"אורפנד לנד" הישראלית, מלהקות האוריינט-מטאל המצליחות בעולם, מוציאה אלבום חדש, שישי במספר, בו מתארח הגיטריסט האגדי סטיב האקט, חבר להקת ג'נסיס בשנות ה-70.

 

 

סטיב האקט, גיטריסט להקת ג'נסיס בעבר, מנגן סולו גיטרה ב-chains fall to gravity , סינגל מתוך unsung prophets and dead messiahs , האלבום החדש, השישי במספר, של אורפנד לנד הישראלית, מלהקות האוריינט-מטאל המצליחות בעולם.

לדברי סולן ומנהיג הלהקה, קובי פרחי, "אלה היו שנתיים אינטנסיביות. האלבום הוקלט בשלוש מדינות והושקעו בו אלפי שעות אולפן. שנתיים שבהן זה רק אתה והאלבום. מרגש לראות אותו יוצא לאוויר העולם ומגיע אל תוך הנשמות של אנשים. לאחר 26 שנות קריירה אנחנו מרגישים שזה האלבום הכי טוב שאי פעם עשינו, המחאה בו חזקה יותר מאי פעם ויש בו את כל מה שתמיד היה באלבומים של אורפנד לנד: קונספט, אקלקטיות, זעם, שמחה וטרגדיה".

על הסינגל סיפר פרחי, "השיר הוא חלק מאלבום קונספט, אנלוגיה למציאות העכשווית, היומיומית שלנו. הוא מספר על יציאה של הגיבור מהמערה של אפלטון בפעם הראשונה בחייו, אל עבר האור והאמת, לאחר שחי בצללים כל חייו. אני עדיין  מתקשה להאמין שסטיב האקט מג'נסיס מנגן סולו בשיר של אורפנד לנד. כולנו גדלנו על הסולו האלמותי שלו ב- Selling England By The Pound של ג'נסיס. האיש הוא אגדת רוק מהלכת. הכל התחיל כשהוא ביקש ממני להקליט שיר באלבום שלו ושאל אותי אם  ארצה תשלום או שאעדיף שהוא יקליט אולי סולו לאלבום של אורפנד לנד. שאלתי אותו "סטיב, מה אעשה עם כסף אקנה פיצה או נעליים? אני אשכח מזה אחרי יומיים, הסולו שלך זה דבר נצחי, אי אפשר למדוד את זה בכסף, ברור שאני לוקח את הסולו!"

אורפנד לנד הוקמה בתחילת שנות ה- 90. ייחודה של הלהקה הוא בשילוב של רוק, מטאל יחד עם שירה יהודית, פיוטים ותפילה, בעברית וגם בערבית. שילוב של מוזיקה אתנית–מזרחית עם רוק.  מאחוריה חמישה אלבומים מצליחים שהניבו להיטים רבים והביאו לה קהל נאמן בארץ ובעולם שמלווה אותם לאורך כל הדרך. ההצלחה הבינלאומית של הלהקה חוצה דתות ומדינות והיא זוכה לפופולריות גדולה בעולם, בעיקר באירופה, והערצה חסרת תקדים בטורקיה ובמדינות ערב. לאורך השנים הלהקה שיתפה פעולה עם מוסיקאים רבים, מ"מטאליקה" ועד יהודה פוליקר ומירה עוואד.

אורפנד לנד נמצאת כעת בסיבוב הופעות עולמי עם האלבום החדש וכמובן שירים מאלבומיה הקודמים. מופע השקה חגיגי יתקיים באמפי שוני ב-25 באפריל.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *