פינת הקומוניקט

אפר 26

(צילום: באדיבות הליקון)

לקראת תחרות האירוויזיון שתתקיים ב-12 במאי, בליסבון, יצא אלבום כפול המכיל את 43 השירים המתמודדים, ביניהם כמובן toy בביצוע נטע ברזילי, שרבים מהמרים עליו כזוכה.

 

 

תחרות האירוויזיון ה-63, תיערך השנה בליסבון, פורטוגל, תחת הכותרת ALL ABOARD שמתכתבת עם ההיסטוריה של העיר. הלוגו של התחרות נוצר בהשראת האוקיאנוס האטלנטי לצידו היא שוכנת.

זאת הפעם הראשונה שהתחרות מתקיימת בבירת פורטוגל וזאת לאחר זכייתו של הזמר סלבדור סובראל בשנה שעברה, עם השיר Amar Pelos Dois (אהבה לשניים). הבלדה העדינה בפורטוגזית וההופעה המינימליסטית הצליחה לרגש ולסחוף את אירופה וגרפה 758 נקודות! עד הזכייה, אחזה פורטוגל בשיא של מספר ההשתתפויות הגדול ביותר בתולדות התחרות ללא זכייה אחת.

האלבום הרשמי, הכפול, של אירוויזיון 2018 מכיל את כל 43 השירים המתמודדים בתחרות. כרגיל, האירוויזיון יתקיים בשלושה חלקים: שני חצאי הגמר יקבעו מי יהיו 20 המדינות שיעפילו לשלב הגמר ויצטרפו  לשש המדינות, שמקומן כבר מובטח: פורטוגל המארחת, ועוד חמש המדינות הגדולות ביותר שמשתתפות בתחרות: איטליה, בריטניה, גרמניה, ספרד וצרפת.

חצי הגמר הראשון, יתקיים ב – 8.5.18, בהשתתפות 19 מדינות, ביניהן ישראל עם TOY (נטע ברזילי, מילים ולחן: דורון מדלי וסתיו בגר). שיר זה מוביל בהימורים לזכייה השנה, לפני בולגריה (bones של אקווינוקס), וצ'כיה (lie to me של ניקולס ג'וזף).  חצי הגמר השני יתקיים כעבור יומיים ובו ישתתפו 18 מדינות נוספות. שלב הגמר ישודר במוצ"ש 12.5.18, בהשתתפות עשרים המדינות שהגיעו לעשרת המקומות הראשונים בחצאי-הגמר, ושש המדינות שמקומן מובטח.

עם 200 מיליון צופים תחרות האירוויזיון נחשבת לתוכנית המוזיקה בטלוויזיה הגדולה והוותיקה ביותר בעולם! התחרות תשודר לכ-50 מדינות, ביניהן ארה"ב, סין ואוסטרליה. התחרות השנה היא הגדולה ביותר מאז התחרות של 2011.

מלבד הדיסק הכפול, האלבום זמין להורדה ב- iTunes ולהאזנה בשירותי הסטרימינג. ביוני הקרוב תצא תחרות האירוויזיון 2018 גם על גבי DVD משולש.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *