פינת הקומוניקט

פבר 23

(צילום: דודי חסון)

לראשונה בעשרים שנות קריירה, דודו טסה מוציא אלבום הופעה אקוסטי. זאב טנא מוציא סינגל ראשון, "פעם בשנה", מתוך אלבום חדש שבדרך, בהפקת ימי ויסלר (הבילויים).

 

 

לאחר שכבש את הבארבי עם המופע האקוסטי, בשתי הופעות סולד-אאוט, ובמות נוספות ברחבי הארץ, משחרר דודו טסה אלבום מסיבוב ההופעות המוצלח.  

טסה, מהיוצרים והאמנים החשובים במוסיקה הישראלית, האיש שלא עומד במקום ומקפיד כל הזמן לחפש את הדבר שהוא טרם עשה, עושה זאת שוב, הפעם במופע אקוסטי קרוב במיוחד.

זה אולי יישמע מפתיע, אבל בעשרים שנות הקריירה, הכל-כך מגוונת ועשירה שלו, זו הפעם הראשונה בה החליט דודו ״להתפשט״ מהחשמל, להיפרד לרגע מהגיטרה החשמלית הצמודה, ולחזור לגיטרות האקוסטיות.

יחד עם הרכב אקוסטי משובח (ניר מימון – בס, אריאל קסיס – קנון, ישי אפטרמן – כלי הקשה, נעה אילי – צ'לו), יצא דודו למסע, במופע חדש הכולל שירים שבדרך כלל הוא אינו מבצע בהופעותיו הרגילות, לצד השירים הגדולים שלו, בעיבודים מיוחדים למופע.

ב-27 בפברואר, בגבעת ברנר. ב-12 במרץ באילת וב-26 במרץ, באלמא, זיכרון יעקב.

את יציאת האלבום מלווה ביצוע מיוחד מתוך ההופעה, בעיבוד חדש, לשיר "זנב זאב", מתוך האלבום "הגולה". 

"פעם בשנה" הוא שיר ראשון מתוך אלבום חדש של זאב טנא, בהפקתו של ימי ויסלר (הבילויים).

לדברי טנא, "שיתוף הפעולה עם ימי ויסלר החל אי שם בהמשך לפגישה מקרית באמצע רחוב  'הפלתי' עליו אסופה של קטעי בוסר שהוקלטו תוך כדי נסיעה במכונית (בעיקר בשעות לילה מאוחרות, כטוב ליבי בכל מה שטוב). צללנו אל עובי הקורה. אחד הקטעים הראשונים שזכו לטיפול היה 'פעם בשנה', שנולד כנראה בהשראתה של מישהי (זו או אחרת), שנולדה אל תוך עידן היוגה/מיינדפולנס/פילטיס/רטריט. לימי, כדרכו, היה כבר חזון, ואני רק הסכמתי לשתף פעולה. הוא גיבש להקה מדהימה (אני 'תרמתי' רק את אודי בונן). גם אותי פרק ימי והרכיב מחדש.

הזרע נשתל לפני כשנתיים והנה אנחנו כאן, עם טעימה ראשונה מפרי העץ שצמח לתפארת".

זאב והלהקה יופיעו במזקקה, בירושלים, ב-28 בפברואר ולמחרת בחיפה, סינקופה קפה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *