פרנק ורוברט מכים שנית

אוג 22

צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

נחום מוכיח על "עיר החטאים: עלמה להרוג", שמחזיר לחיים את דמויותיהם וסיפוריהם המעוצבים, מסוגננים ומסוכנים, של פרנק מילר ורוברט רודריגז. תענוג.

לא קשה לזהות בשני חלקי "עיר החטאים", שיצרו פרנק מילר ורוברט רודריגז בהפרש של שמונה-תשע שנים זה מזה, צאצאים מאוחרים לסרטים שעובדו מספרי ריימונד צ'נדלר, דשיאל האמט ודומיהם. את מקום הפילם-נואר הקלאסי של אמצע המאה הקודמת, בספרות ובקולנוע, תפס – עם מלוא הרספקט ליצירות ההן – נואו-נואר בדמות יציריו הקומיקסיים של מילר, רב אמן בתחום מאז שנות ה-80, ועבודות הקולנוע המשותפות שלו עם רודריגז.

הגרפיקה הממוחשבת המצוירת-מצולמת – תווית ההיכר של מילר (שבאה לידי ביטוי גם בשני חלקי "300"). השחור-לבן המעוצב והמסוגנן. הווייס-אובר הקודר והציני. הדמויות המוקצנות-אלימות-חוטאות הרבה יותר מאלה המוכרות מעולם הפילם-נואר. אלה הם אלמנטים מיידיים, חשודים מאליהם, מארגז הכלים של טריטוריית "עיר החטאים".

כמו "עיר החטאים" מ-2005, גם "עיר החטאים: עלמה להרוג", מורכב מכמה סיפורים. אלא שכדי לסבך את העניינים אולי, הסרט בחלקו סיקוול, מעין המשך לסרט הראשון, ובחלקו פריקוול, סיפור האירועים שקדמו ל"עיר החטאים" הקודם, כשמילר מחבר שני סיפורים חדשים עם דמויות שלא הופיעו בסרט הקודם. בסיפור הראשון, קלפן מיומן אך רברבן, ג'וני (ג'וזף וגורדון לויט), מנסה לאתגר בפוקר את הסנטור האכזר והנקמני השולט בעיר, רורק (פאוורס בות'), ויסתבך איתו קשות עקב כך.

בסיפור אחר היפהפייה הפאם פטאלית האולטימטיבית אווה (אווה גרין) מנסה להחזיר אליה את האקס, הבלש הפרטי דווייט (ג'ש ברולין), שבסרט הקודם גילם אותו קלייב אוון, למטרותיה האנוכיות-מרושעות. כמו שתתמרן בפיתוי קטלני/ חיזור גורלי עוד גברים, כדי לנצלם לצרכיה. גרין היפה ובעלת הגוף המסעיר לא מהססת לחשוף אותו במלוא הדרו בכל הזדמנות. מ"החולמים", של ברטולוצ'י, דרך "300: עליית האימפריה" וגם "עיר החטאים: עלמה להרוג". מיקי רורק חוזר לתפקיד מארב, הבריון מעוות הפנים והמאיים, אך גם בעל הנפש הרכה, וגם הרטיגן (ברוס וויליס), שנהרג בסרט הקודם, נמצא כאן מחדש בתמונה. בגזרת הנשים מתקמבקות ג'סיקה אלבה כננסי, נערת הברים, ורוסריו דוסון, כגייל, העומדת בראש הנשים הזנותיות והמיליטנטיות השולטות בעיר הישנה. ולתפקיד קטן, של מוזגת בבר, הושחלה גם ליידי גאגא. כל אלה ושאר דמויות חוטאים חסרי מנוח בעיר הזימה והמזימה, מרכיבים פרופיל של סרט פשע קומיקסי קצבי, תוסס, מלהיב ומרתק. ותודה למילר ורודריגז.

  טריילר
 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *