תעלומה בחלל

יול 31

שידור הסדרה נדחה ל-30.8

האלי ברי מככבת ב"אקסטנט", סדרה חדשה שהפיק סטיבן ספילברג, על אסטרונאוטית ששהתה תקופה ארוכה במעבורת חלל, לבדה, וחוזרת לכדור הארץ כשהיא בהיריון.

 

תוך כדי קריירה ארוכה ומוצלחת בקולנוע, במהלכה היתה האלי ברי לשחקנית השחורה הראשונה שזכתה באוסקר עבור התפקיד הראשי ("מונסטר בול"), היא מוכנה לאתגר הבא: טלוויזיה. ברי אמנם זכתה ב"אמי" עבור סרט הטלוויזיה הביוגראפי של HBO על השחקנית דורותי דנדרידג', אבל זו הפעם הראשונה שהיא מככבת בסדרה משלה. לדבריה, "כיום, התסריטים הטובים ביותר נכתבים לטלוויזיה. פעם, נאמר לשחקנים: תבחרו, טלוויזיה או קולנוע. לא תוכלו לשחק בשניהם. הגבול הזה, בין הקולנוע לטלוויזיה, נמחק. כשחקנית, אני שואפת, תמיד, לעשות את עבודתי בצורה הטובה ביותר וכאן, בתפקיד הזה, אני מגשימה זאת. יש בונוס נוסף: הסדרה מצולמת באל.איי, כך שבערב אני יכולה לחזור הביתה, לילדיי (ברי, בת 48 באוגוסט, היא אמא לשניים), במקום לנדוד איתם בין אתרי צילומים".

ב"אקסטנט", המשודרת בארה"ב מתחילת יולי (בפרק הראשון צפו כ-9.4 מיליון), היא מגלמת את האסטרונאוטית מולי ווד שחוזרת לכדור הארץ ממשימתה במעבורת החלל. 13 חודשים שהתה בחלל, לבדה. לתדהמתה, ווד, שסבלה מבעיות פריון, מגלה שהיא בהיריון. זו אינה ההפתעה היחידה שמצפה לה: בעלה, מהנדס רובוטיקה (גוראן ויזניץ', "אי.אר"), תכנן ובנה אנדרואיד בצורת ילד, שיהיה להם כתחליף לבן. סטיבן ספילברג, שכבר טיפל יותר מפעם אחת בחייזרים ("אי.טי"), ורובוטים דמויי-אדם ("AI אינטליגנציה מלאכותית"), מפיק את הסדרה.

"כשקיבלתי את התסריט (של מיקי פישר, תסריטאי אלמוני שזכה בתחרות לכתיבת פיילוט ו-CBS מיהרה להחתים אותו), לא יכולתי להפסיק לקרוא וכל הזמן חשבתי לעצמי: וואו! זה כל כך שונה ומקורי והדמות הנשית כל כך חזקה. אני חייבת את התפקיד הזה", סיפרה ברי. "יש בסדרה מספיק מדע-בדיוני בשביל אוהבי הז'אנר, אבל היא עוסקת גם ביחסים ומשפחה שרוצה להישאר יחד למרות הקשיים הגדולים, ואנו מטפלים בזה בדרך חדשה וקסומה. כאשת קריירה ואימא, אני לגמרי מזדהה עם מולי. היא אישה חזקה, לא שגרתית, מורכבת. חייבת להיות סיבה לכך שמולי נבחרה להיות זו שתביא אותו לעולם. בדיוק כפי שיש סיבה לכך שבני אדם ממשיכים לשרוד ומינים אחרים נכחדו. לכן, התינוק החצי-אנושי הזה כל כך חשוב. הוא עשוי להיות צורת-חיים חדשה לגמרי, חזקה יותר מבני-אדם, חזקה מכל חייזר".

"אקסטנט" תשודר החל ב-2.8 ב-HOT ZONE ו-HOT VOD .

צילום: יח"צ HOT

טריילר

https://www.youtube.com/watch?v=hzMnAJ2y1kU

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *