בך, אופרה וביטלס בקריפטה

ספט 20

(אנסמבל הנשים לירה, צילום: יח"צ)

אמירה מורג על פסטיבל אבו גוש שיתקיים זו הפעם ה-27 בחוה"מ סוכות. בתוכנית: מופע משותף של שתי מקהלות נשים, מבולגריה וישראל, שירים רוסיים אהובים, מוזיקה קפריסאית עתיקה וקונצרט של מוזיקה בריטית, קלאסית ופופולארית.

 

זו השנה ה-27 שהכפר אבו גוש בפאתי ירושלים מארח את פסטיבל המוזיקה חובק עולם, בניהולם של חנה צור וגרשון כהן. בין היצירות השנה: המתיאוס פסיון של בך, שאהוב מאוד על חובבי המוזיקה ומתבסס על ההרמוניה של שירת סולנים ומקהלה בארבעה קולות בליווי תזמורת. כשאלו קורים בכנסיית קריית יערים, בעלת האקוסטיקה המיוחדת, החוויה מתעצמת.

עוד השנה, מופע משותף של אנסמבל הנשים "לירה" מבולגריה, עם אנסמבל הנשים "נעמה" שלנו, בשילוב של שירי עם בולגריים, ישראליים וקלאסיים. עוד יצירות מופת קלאסיות: האופרה המרגשת "אורפאוס ואאורידיצ'ה" מאת גלוק, עם קרן הדר כאאורידיצ'ה; הרקוויאם האלוהי מאת מוצרט והרקוויאם העצמתי מאת ברהמס. הסטבט מאטר העשיר מאת דבוז'אק, מיסה חגיגית מאת רוסיני, שאמנם מכונה ה"קטנה", אך היא אחת היצירות היותר פופולריות. בך מככב בשני קונצרטים נוספים: הראשון בשילוב "תפילת ערב חגיגית" מאת מוצרט ויצירות מאת מנדלסון ובראון, והשני קונצרט חלילים בשילוב הקונצ'רטו לשני חלילים וקולשון מאת טלמן.  סוכריה נוספת: פרסל,לנון-מקרטני, ולויד ובר – מיטב המוזיקה האנגלית בביצוע זמרי "מיתר" סטודיו אופרה. בסך הכל עשרה קונצרטים מקהלתיים.

בקריפטה של הכנסייה הבנדיקטנית במרכז הכפר יתקיימו שישה קונצרטים חדשים עם שילובים מגוונים: "קטיושקה", שירים רוסיים אהובים בשפת המקור "קטיושקה"; לילות הוואנה עם מוזיקה קובנית; "מאליזבט ועד מיקי גבריאלוב", בקונצרט שרובו מוזיקה בריטית: פרסל, דאולנד, הביטלס, סטינג וגבריאלוב; קונצרט בניחוח סקוטי עם יצירות מאת מוצרט, היידן ובטהובן, וגם קונצרט של מוזיקה קפריסאית עתיקה ו"קה סרה סרה", משירי דוריס דיי.

בימים שבת 29.9 ושני 1.10 (שמחת תורה), בין השעות 12:00-16:00 יתקיים הפסטיבל שבתוך הפסטיבל:  ארבע שעות מוזיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה, בו זמנית.
ביום חמישי ה 27.9.18 בין השעות 12:00-16:00, יתקיים בפעם החמישית פסטיבל אקורדיונים הגדול בארץ ובו קונצרטים מגוונים המבוצעים ברצף בו זמנית, ב-5 מוקדים ברחבי מתחם כנסיית קריית יערים ובכנסייה עצמה.

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *