היצ'קוק בספרייה

נוב 23

39-%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%aa-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%9c%d7%a0%d7%93%d7%a1%d7%9e%d7%9f

(צילום: אייל לנדסמן)

חיים נוי על 39 המדרגות, המבוסס על הסרט המפורסם: קומדיית מתח פרועה, שזורה בהברקות בימוי, סלפסטיק וסצנות מטורפות. בידור תיאטרלי במיטבו.

 

 

"39 המדרגות", בתיאטרון הספרייה ברמת גן, המבוסס על סרטו הנודע של במאי סרטי המתח הנודע אלפרד היצ'קוק, מעניק חוויה של בידור תיאטרלי במיטבו.

ארבעה סרטים הופקו בעקבות רומן הריגול שכתב ג'והן באקן והידוע שבהם הוא סרטו של אמן סרטי המתח היצ'קוק בשנת 1935. לפני כעשר שנים כתב פטריק בארלו עיבוד בימתי המבוסס על הסרט של היצ'קוק ונאמן לעלילת הרומן וההצגה הפכה עד מהרה ללהיט בלונדון והוצגה גם בתיאטרון הבימה.

ההפקה בתיאטרון הספרייה היא קומדיית מתח פרועה, עם הברקות בימוי של מיטקו בוזקוב, בביצוע שחקנים נפלאים, המחליפים דמויות ותחפושת כמו בסרט נע.

העלילה עוסקת בבחור אנגלי שצופה בהצגת תיאטרון ומסתבך בפרשת ריגול. מעורבים בה נשים יפות, דמויות סהרוריות, מרגלים, ביניהם אחד שחלק מהזרת שלו נקטע, ועוד טיפוסים שונים ומשונים.  העלילה הבלשית הופכת בהצגה להפקה הזויה, כאילו נלקחה מסרטים מצוירים, שזורה בסצנות מטורפות וכולה סלפסטיק ושנינויות רבות ומגוונות.

ארבעה שחקנים מוכשרים מעלים על הבמה את כל התפקידים, לעיתים בקצב רצחני, תרתי משמע. למעט הדמות הראשית, הבחורה עושה שלוש דמויות ושני שחקנים מגלמים ביחד עוד 60 תפקידים, חלקם נשים.

אורי שילה, שחקן מוכשר ושרמנטי, שוצף ביעף על פני העלילה המפותלת ומגלם להפליא את ריצ'רד הנאיי, שנקלע לתסבוכת הריגול.

סיון קרצ'נר המעולה מגלמת את אנבלה, פמלה ומרגרט וכל דמות עומדת בפני עצמה , בכישרון רב ובביצוע מקסים.

יוסי טולדו הוא שחקן רב פנים ורב כישרון והביצועים שלו מופלאים. סצנה שולית של קריין חדשות, הופכת בגילומו לשנינה בידורית קסומה.

יוסי צברי, שותפו לצמד, הוא שחקן מדהים, המחליף זהויות ותפקידים ומגדר בקצב מסחרר, ביצועיו על הבמה מעולים וראויים לתשואות החמות.  

הבמאי מיטקו בוזקוב שזר בהפקה הנהדרת גם קריצות לסרטי קולנוע ידועים ובהם סצנת הגלובוס של צ'רלי צ'פלין מ"הדיקטטור הגדול" וסצנת מרדף המטוס מסרטו של היצ'קוק "מזימות בינלאומיות".

התרגום של דניאל לפין מוצלח ורהוט. התפאורה והתלבושות של דפנה פרץ הן יפהפיות ומוצלחות. אורי מורג עיצב תאורה משובחת. נתן סלומון אחראי למוזיקה הייחודית. מיכל שי עיצבה את התנועה הקסומה. אשר בן שלום הדריך את השחקנים באקרובטיקה נהדרת. יוסי טולדו אחראי לווידיאו ארט המצוין.

אין ספק שאם היה יושב היצ'קוק הגדול באולם, היה מפמפם במקטרתו ומפריח עננה רחבה של שביעות רצון. אולי היה גם דואג לחסל את אחת הצופות ששאגה בצחוק פרוע בסצנות הלא רלבנטיות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *