לגדל זוגיות

אפר 07

(צילום: שמחה ברבירו)

חיים נוי על "אחד פלוס אחת" בתיאטרון הספרייה: הצגה קצבית וקולחת, מצחיקה ומרגשת, על מערכת היחסים של בני זוג שעוברים לגור ביחד.

 

"אחד פלוס אחת" בתיאטרון הספרייה היא הצגה המורכבת מפכים קטנים במערכת יחסים של בני זוג העוברים לגור ביחד בדירה שכורה ומנסים לגדל בה את הזוגיות שלהם. ההצגה קצבית וקולחת, מצחיקה וגם מרגשת. נועה קולר וארז דריגס כתבו את המחזה המקורי.

הבמאי מיכאל (מיקי) יוסף העלה הצגה שכולה שיר הלל לאהבה ולשבריה. בזכות השחקנים המוכשרים עמית זיתון וויקטור סבג, אנו חוזים בבני הזוג האוהבים והכועסים, במשחק תוסס ומצחיק, אך המעלה לחלוחית בזוית העיניים.

כאשר הוא והיא הופכים לזוג, זה לא תמיד שווה שניים. אנו צופים בהם ובהתרגשות שלהם לחיות ביחד בדירה החדשה. תוך כדי פריקת הארגזים מתגלים הסודות הקטנים שלהם ועד מהרה עוברת מערכת היחסים שלהם עליות ומורדות, יש ויכוחים, יש מריבות, לאו דווקא על נושאים עקרונים. רבים על המשפחה, על סקס, ערכים, שעמום לעת ערב, יחסיהם עם קרובים ניצולי שואה. כאשר המחזור שלה מאחר, יש ציפיות וגם דאגה.

המחזה קולח, אין בו רגע דל וזה אחד מסוד קסמו. הטקסט עכשווי ותוסס, מצחיק , אך תוך איפוק תרבותי. ההצגה מורכבת מסדרה של תמונות, מערכונים ופכים קטנים מחייהם של בני הזוג. הבמה עוצבה כך שבין קטע אחד למשנהו, שוררת עלטה קלושה ובה מחליפים השחקנים בגדים בפינות הבמה , בזריזות וביעילות.

עמית זיתון המקסימה, שחקנית מעולה, מגלמת את הבחורה בגמישות, בחן ובמשחק תיאטרלי משובח. היא מחליפה בזריזות גם מצבי רוח וגם תלבושות, בועטת במוסכמות ונראה כי אין זה משחק אלא בבואה של מציאות חיים בקרב זוגות רבים.

ויקטור סבג המשובח מגלם את תפקידו בחן ובכישרון רב, שוזר במשחקו את מיטב הרגשות והגוונים הקטנים שמהם נארגים חיי היום יום של בני הזוג ומצליח לעבור בקלילות בין מצבי הרוח המשתנים.

שמעון קסטיאל עיצב תפאורה סמלית ופרקטית. שרון שרביט עיצבה שלל תלבושות נהדרות. ליאור מיטל עיצבה את התאורה הראויה. ניר וייס ערך את הוידיאו ארט היפה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *