מה לראות

ינו 11

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטים חדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

סטיבן שפילברג ביים את העיתון, וטום הנקס ומריל סטריפ מככבים בו כבן בראדלי וקת'רין גראהם, בהתאמה, העורך הראשי והמוציאה לאור של העיתון וושינגטון פוסט. הסרט עוסק בהדלפת מסמכי הפנטגון ע"י דניאל אלסברג (מת'יו ריס), החושפים סוד שערורייתי שהוסתר מעיני הציבור במשך ארבע קדנציות של נשיאים שונים. חשיפה שמציבה את התקשורת בקרב חזיתי מול הממשל, על עתיד הדמוקרטיה בארצות הברית.

הלומים, סרטם של ארז מזרחי וסהר שביט, מתרחש ב-1973 ,  שש שנים לאחר שמנשה (עמוס תמם), חזר הלום קרב ממלחמת ששת הימים, והוא מבין שלעולם לא יהיה האדם שהיה לפני המלחמה. מנשה אינו מצליח לתקשר עם הסובבים אותו ומעביר את ימיו לבדו בנסיעות ארוכות במשאיתו. חוסר התקשורת עם אשתו דפנה ובנם הקטן שלומי גורם לקרע ביחסיהם. בתקופה בה לא הייתה מודעות להלם קרב מנסה אשתו לקבל עזרה מהצבא ולשמור על טיפת השפיות האחרונה של בעלה. במקביל מנסה שלומי בן ה-10 להבין מה יש לאביו ולמה הוא לא כמו כל האנשים. כאשר פורצת מלחמת יום כיפור ומנשה מגויס. התפוררות התא המשפחתי נראית בלתי נמנעת.

עמיחי גרינברג ביים את העדות, המבוסס על סיפור אמיתי. יואל (אורי פפר), הוא חוקר שואה, הנמצא בעיצומו של מאבק משפטי סביב פרשת טבח אכזרי, שהתרחשה באוסטריה בשלהי מלחמת העולם השניה. במהלך חקירת הפרשה הוא נחשף לעדות חסויה שסודקת את זהותו ואת אורח חייו. יואל מבין שחשיפת האמת מוליכה אותו לדרך שאין ממנה חזרה. כהיסטוריון, שמחויבותו לאמת היא מוחלטת ,יואל ממשיך בחקירה, גם במחיר קריסת חייו האישיים והמקצועיים.

חמישים גוונים של אופל (שישי, yes1 ), שהרוויח למעלה מ-400 מיליון דולר, הוא סרט המשך לדרמה הארוטית והחושנית, עפ" רבי המכר שהסעירו את העולם (במיוחד את הצופות). למרות הפרידה, אנסטסיה (דקוטה ג'ונסון), וכריסטיאן (ג'יימי דורנן), מתקשים להתנתק ומנסים לתת למערכת היחסים הלא שיגרתית והלוהטת שלהם, הזדמנות נוספת. בעוד כריסטיאן נאבק עם שדים מעברו, אנסטסיה נחשפת לנשים הקודמות בחייו ומבינה שזה יכול לגרום לבעיה.

לפני שאפול (שישי, yes2 ), בכיכובה של זואי דויטש, היא דרמת מסתורין על נערה פופולארית שקמה לעוד יום של חברות, בנים ובילויים, אך זה הפך ליומה האחרון. בעודה תקועה בלחיות את אותו יום שוב ושוב, היא לומדת להעריך את הדברים החשובים באמת בחייה.

הדרמה ממכסיקו, אחת ויחידה (שישי, yes3 ), מספרת על סופיה התמימה, בת ה-14 , המתאהבת בנער שמשפחתו מנהלת עסקי זנות, ומשם הדרך לעתיד אכזר בלתי נמנעת. כשהנער מבין שגם הוא מאוהב בה, הוא יעשה הכל כדי להציל אותה.

טובה אשר ביימה את נדיה – שם זמני (שישי, ערוץ הקולנוע הישראלי), בכיכובם של נטע שפיגלמן ועודד ליאופולד. זה סיפורה של מאיה, כוריאוגרפית ירושלמית, נשואה ליואב ואם לשניים. לאחר כעשרים שנה העבר שלה נחשף ומתברר שמאיה חיה בזהות בדויה מאז גיל 18 , כאשר הייתה צעירה פלסטינית בשם נדיה ובחרה להתחיל חיים חדשים לאחר שבעלה, בכיר באש"ף, נעצר.

ז'אנג יימו ביים את החומה הגדולה (שבת, yes4 ), הנחשב להפקה היקרה ביותר בתולדות סין. מאט דיימון מככב ולצידו ווילם דפו, בפנטזיית אקשן מרהיבה, על שכיר חרב אירופאי שמגלה את סוד החומה הסינית, ומחליט לחבור למסדר הלוחמים הפועל בה, שמטרתו להגן על האנושות מפני פולשים מפלצתיים. כאשר יצור מסתורי טובח במרבית חבריי הקבוצה, הם מצליחים לחסל אותו, אך מתברר שזו רק ההתחלה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *