מחווה לחוה

ינו 16

הלילה הוא שירים1 יוסי צבקר

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "הלילה הוא שירים", מופע משירי חוה אלברשטיין בתיאטרון הספרייה: מענג, מרגש ומוצלח.

 

"הלילה הוא שירים" בתיאטרון הספרייה הוא מופע מענג המתבסס על שיריה של חוה אלברשטיין. חמש שחקניות-זמרות, מצליחות להפיח רוח מוזיקלית חדשה בשירים המוכרים והערב הופך קסום ומיוחד, חוויה אמיתית.

הבמאי שוקי וגנר ערך אשתקד מופע דומה בבית צבי והפעם המופע עולה עם שירים חדשים וזמרות בוגרות בית צבי, כולן מוכשרות ויודעות להגיש שירים. וגנר הצליח לשזור בערב המוזיקלי מעין תמונות ומערכונים קטנים, כמבוא לכל שיר. התוצאה היא מרנינה והצופים חווים ערב מרגש ומוצלח.

המופע שזור בעשרים שירים, מוכרים וידועים, שהפכו מזמן לנכס צאן ברזל בהווי המוזיקלי שלנו. אין זו בבואה של חוה אלברשטיין, שתחגוג השנה את יום הולדתה ה-70 . השירים קולחים בעיבודים מיוחדים, והעמדת השירים היא שירה בפני עצמה. שוקי וגנר הצליח להפיח רוח רעננה בשירים. הוא לא פגע ברוח שלהם ובמסר. להיפך, הוא השקיע בהגשה ובתצורה החיצונית ואפה לצופים עוגת קצפת עם מופע תיאטרלי, בכל שיר ושיר.

בתכנית מבוצעים שירים קסומים כמו "את תלכי בשדה", "כל יום אני מאבדת בחור יפה ברחוב", "אהבה בת עשרים", "מכתב מאימא", "מקהלה עליזה", "כמו צמח בר", "לונדון" ועוד.

טירל יגוני היא זמרת מעולה ופרפורמרית, היודעת להגיש סיפור ושיר, בחן ובמקצועיות. הביצוע שלה ל"שיר ארץ" של נתן יונתן וסשה ארגוב, הוא מוקפד ומענג. לשירה גבעון קול צלול ונעים והיא מגישה שירים בנועם. הביצוע שלה ל"תפילת יום הולדת" מוצלח ומרגש. נעמה פרידמן ניחנה בקול אופראי והשירים בביצועה מביאים ערך מוסף של חוויה מוזיקלית. גל שדה היא מוצלחת, נעימה ומוכשרת מאוד. החיוך לא סר מעל פניה והביצועים שלה יפים. הילה זיתון, כוכבת מחזות זמר וזמרת מקצועית, מפגינה יכולת משובחת ומרטיטה לבבות בביצוע שלה לפרח הלילך ואהבה בת עשרים.

סלבה מלצב עיצב את התפאורה המינימאלית מההפקה הקודמת: תמונת ענק של צעירה אוחזת מזוודה ולמרגלותיה נפרש מעין בד צבעוני עטור פרחים. אורי מורג עיצב תאורה נאותה. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית המוצלחת. מיכל סולומון מנגנת בפסנתר והיא גם עיבדה וניהלה מוזיקלית את המופע. דפנה פרץ עיצבה את התלבושות היפות והססגוניות. אלעד דדון עיצב את הסאונד המעולה והמקצועי.

אין ספק שמדובר בחוויה מוזיקלית מעניינת ומרגשת, המלווה את הצופים גם זמן רב לאחר המופע.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *