ממונדיאל עד מונדיאל

יונ 11

(צילום: שמחה ברבירו)

חיים נוי על "משאלה אחת ימינה" בבית צבי: הצגה מרגשת ומשובחת על חברי ילדות, שתוך כדי צפייה במונדיאל הם רושמים על פתקים את ציפיותיהם ושאיפותיהם, מעתה ועד אליפות העולם בכדורגל הבאה.

 

 

"משאלה אחת ימינה", בבית צבי, היא הצגה מרגשת ומשובחת, בזכות היוצרים והשחקנים הנפלאים, המבוססת על ספרו המצליח של אשכול נבו. דפנה אנגל המחיזה וביים איגור ברזין, והתוצאה היא חוויה תיאטרלית שבה מפגינים הכישרונות הצעירים והמצוינים את ביצועיהם המעולים.

העלילה עוסקת בחבורת בחורים הנפגשת על בסיס קבוע לצפייה בתכניות ספורט. כולם הם ידידי נפש ומסייעים זה לזה. תוך כדי צפייה בשידורי המונדיאל הם מחליטים לרשום על פתקים את שאיפותיהם ואת הציפיות שלהם, היכן יהיו בעוד ארבע שנים. המחזה בנוי על תמונות מחייהם, משובץ בתקריבי וידאו ענקיים, הרהורים וחוויות משותפות, ועוסק בעיקר במהותה של חברות אמת. בין לבין, אנו נפגשים עם דמויות הרקע של הגיבורים, חווים את חייהם ועדים לתוצאה הבלתי נמנעת.

המחזה קולח, שופע, אין בו רגע דל והוא בנוי בתצורה מעניינת ומרתקת. ברזין עבד היטב עם להקת השחקנים המשובחת והתוצאה היא הצגה יפיפייה. הדמויות מקבלות עומק, למרות שקשה לדחוס בהן בזמן המסך הקצר יחסית את כל עלילותיהן במשך 4 השנים. אולם, התוצאה בהחלט מרשימה ואותן שנים חולפות על הבמה ביעף, בעניין ובתוצאה מרשימה.

דנה עדיקא כאילנה, אשתו של עמיחי, מפגינה משחק דרמטי, מרגש ומרשים, כשבשיאו החלטתה על ניתוח אף, החלטה שעולה לה ביוקר רב.

טל סגל, כיערה, מגלמת בצורה משובחת את הנערה הנחשקת שבוחרת את הגבר הלא מתאים. הדר קרן משחקת יפה מאוד את מריה ההולנדית שהופכת לחברתו של אופיר והם עולים ארצה. עצותיה גורמות למהפך בעלילה.

פז כלפון (אופיר), בולט ביכולת הדרמטית שלו ומפגין משחק מצוין. הסצנה שבה הוא נשבר בשיאו של מסע פרסום במשרדו, היא מעולה.

ניר לוגסי מגלם את יובל, מוביל את העלילה ומשחקו שובה לב ומרגש. הוא גם מבצע בפועל את הקרנת תמונות הוידיאו המשקפות את חייהם של גיבורי ההצגה.

זיו עוז ארי משחק בצורה יוצאת מן הכלל כצ'רצ'יל, עורך הדין, שגוזל את אהובתו של יובל אך נישואיהם עולים על שרטון. מור חנסון (עמיחי), הוא חיית-במה, מרשים ומפגין משחק מעולה ומרשים מאוד.

הוריו של יובל מבצעים תפקידים מרשימים ובמבטא אנגלו סקסי מוצלח. גבריאלה שטרנפלד, כאמו, משחקת מצוין, אמא פולניה במיטבה, למרות שבמחזה היא דווקא אנגלו-סקסית בעלת מבטא מודגש. גל בן מויאל משחק היטב כבעלה, ובתמונת הסיום, לצד בנו בבית החולים, הוא מרשים במיוחד ומרגש.

אגב, יש במחזה מעין עקיצה קטנה על לימודי תיאטרון, כאשר יערה מספרת על תכניתה לנסוע ללמוד בלונדון, כי שם הרמה היא לדעתה גבוהה. בסופו של דבר היא נשארת בארץ ומסיימת עם שאר המשתתפים את לימודיה בבית צבי, על באמת.

ודים קשרסקי אחראי לעיצוב התפאורה הפרקטית שהיא ברוב המקרים חלל במה ריק, שבו מוצבים מידי פעם כיסאות וריהוט. ודים עצב גם את התלבושות המצוינות ואת התאורה המוצלחת. בוריס מלקובסקי אחראי למוזיקה הראויה.

"משאלה אחת ימינה" היא הצגה מעולה ומשובחת, המעניקה חוויה של תיאטרון איכותי ומרשים והרבה חומר למחשבה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *