פינת הקומוניקט

דצמ 02

(צילום: באדיבות הליקון)

אוסף להיטים חדש ללהקת טייק דאט, odyssey , הגיע לתקליט זהב בבריטניה בתוך פחות משבוע. האלבום יצא בדיסק, תקליט כפול ואפילו בקלטת (!), ומציג בין הלהיטים המוכרים גם שלושה שירים חדשים. ביניהם ביצוע מחודש לשיר של הבי.ג'יז, בה מתארח בארי גיב.

 

להקת  טייק דאט מציגה אוסף להיטים חדש, Odyssey, והוא זמין למעריציה בכל הפורמטים: דיסק, תקליט כפול והורדות ברשת. האוסף כולל גרסאות חדשות ללהיטים האהובים של הלהקה משלושת העשורים האחרונים, ובנוסף ושלושה שירים חדשים. האלבום הוא חלק מחגיגות ה- 30 שנים ללהקה (שקצת הקדימו את המאוחר: האודישנים להקמת טייק דאט החלו ב-1989 והלהקה הוקמה רשמית ב-1990 ), הכוללות גם סיבוב הופעות חדש בשנה הבאה. טייק דאט נחשבת ללהקת ההופעות המצליחה ביותר בהיסטוריה של בריטניה.

האלבום כולל את הסינגל החדש Out Of Our Heads, וגרסה חדשה לשיר pray , שנחשפה טרם יציאת האלבום. השיר המקורי, מ-1993 היה הסינגל הראשון של הלהקה, שכבש את המקום הראשון במצעד הסינגלים הבריטי. מאז היו ללהקה עוד 11 להיטים במקום הראשון. הקליפ לגרסה החדשה של השיר, כולל צילומי ארכיון של הלהקה, שרובם רואים כעת אור לראשונה ונותנים הצצה אל מאחורי הקלעים של השנים הראשונות והמצליחות שלה. בנוסף, האלבום כולל את הגרסה החדשה לקאבר של הלהקה לקלאסיקה How Deep Is Your love  של להקת הבי.ג'יז. בגרסה החדשה מתארח לא אחר מאשר בארי גיב, אחרון חברי הלהקה והאחים גיב.

חברי טייק דאט כיום הם גארי בארלו, מארק אואן והווארד דונלד. בהרכב המקורי היה חברים גם רובי וויליאמס וג'ייסון אורנג'. ההצלחה של הלהקה הייתה מהירה, ושני אלבומיה הראשונים צעדו במקום הראשון והשני בבריטניה, בהתאמה. הלהקה התפרקה ב-1996 בעקבות עזיבתו של וויליאמס, אך היא התאחדה שוב, בלעדיו, ב-2005 , בלעדיו, יצאה לסיבוב הופעות מצליח ושחררה שלושה אלבומים מצליחים. וויליאמס חזר זמנית ב-2011 , לאלבום progress והלהקה הכריזה על סיבוב הופעות שקבע שיא: 1.34 מיליון כרטיסים נמכרו בתוך 24 שעות בלבד. לאחר שרובי וויליאמס עזב את ההרכב בפעם השנייה, הודיע גם ג'ייסון אורנג' על פרישתו וטייק דאט המשיכה כשלישייה והוציאה שני אלבומים מצליחים.

עכשיו, כאמור, יצא אוסף הלהיטים odyssey , שתוך שבוע בלבד הגיע לתקליט זהב. הוא גם האלבום הנמכר ביותר של להקה (או זמר), ב-2018 , בבריטניה. כידוע, נתוני המכירות משלבים עותקים פיזיים (דיסקים ותקליטים), יחד עם מכירות דיגיטליות וחשיפה לסטרימינג. בסך הכל, 106 אלף אלבומים, מתוך זה 94 אלף דיסקים (בעיקר), ותקליטים, וגם כ-890 קלטות (!), שיצאו במהדורה מוגבלת וכל אחת מהן נושאת מסר אישי למעריצים, מחברי הלהקה.

בארלו, אואן ודונלד הגיבו על נתוני המכירות המרשימים: "אנו אסירי תודה לכל מעריצינו, שיצאו לקנות את האלבום. איזו דרך לחגוג את יובל השלושים של הלהקה (כאמור: קצת הזדרזו). אנו מאוד מעריכים זאת ומצפים לראות את כל המעריצים בסיבוב ההופעות החדש, בשנה הבאה".

אגב, ומבלי להמעיט בהישג של טייק דאט ואלבומה החדש: זה אמנם האלבום הנמכר ביותר, השנה, של להקה או זמר(ת) בבריטניה, אבל כשמדובר במכירות בכלל של אלבומים, הנמכר ביותר השנה הוא אוסף הלהיטים now 100 שמכר למעלה מ-176 אלף עותקים בשבוע הראשון.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *