קצת שקט, בבקשה

אפר 10

(צילום: באדיבות האוזן השלישית)

בלעדי ללהיטון.קום: אושיק לוי, שחגג את יום הולדתו ה-75 ביום ראשון השבוע, על ההוצאה המחודשת של תקליטו הראשון "קצת שקט", לרגל יום חנויות התקליטים. "הם (האוזן השלישית שהוציאו את התקליט בלייבל זהב שחור), עשו עבודה יוצאת מן הכלל", אמר אושיק. וגם, המופע החדש שלו, ומשהו על הגיל. הראיון שודר בתוכנית להיטון.קום ברדיו קסם, 106 FM .

 

יש תחושה אחרת הבוקר, להתעורר ולומר לעצמך, אני בן 75 ?

אושיק: "לא. אני לא אומר את זה. (צוחק) בכל יום אני אומר תודה רבה שהצלחתי בכלל לקום. (העיקר) זה להרגיש טוב, להרגיש נהדר. זה לעשות את מה שאתה אוהב".

בחודש הבא אתה מעלה מופע חדש.

"כן, ב-4 במאי, ב'צוללת הצהובה' בירושלים, ואחר כך אלוהים גדול. המופע הוא סוג של 'המיטב' שלי, מסלול חיי (צוחק) אנחנו מקווים לטוב, ושניהנה. מה יהיה שם? מה לא. מכל טוב".

לוי היה בלהקת פיקוד מרכז ולאחר הצבא הקים את רביעיית הטיילת, השתתף במחזמר "קזבלן" ובסוף שנות ה-60 הקים את שלישיית התאומים, עם חנן גולדבלט ומרדכי "פופיק" ארנון. ב-1970 הצליח מאוד במצעדים העבריים בלהיט ענק, "חוזה לך ברח" (יעקב רוטבליט ושלום חנוך), וכעבור שנה יצא אלבומו הראשון, "קצת שקט", בו ניגנו חברי הצ'רצ'ילים (גם להם יצא עכשיו אלבום אוסף של סינגלים וקטעים נדירים), ולהקת זיעה קרהאלונה טוראל (קלידים), שמואל ארוך (בס), ואהר'לה קמינסקי (תופים). מלבד הלהיט, שר לוי גרסה עברית שכתב יהונתן גפן לשיר של אל קופר (אין מילים), "לישון לישון" (מאיר אריאל ושלום חנוך), "לא יודעים" (אסי דיין ודוד קריבושי), וכמובן שיר הנושא (יוסי בכר וקובי אשרת).

"קצת שקט" יצא עתה במהדורת ויניל חדשה (זהב שחור – האוזן השלישית), לרגל הרקורד סטור דיי, יום חנויות התקליטים, שיצוין בשבת, ה-13 באפריל.

של מי היה הרעיון, להוציא מחדש את התקליט?

אושיק: "שלי ושלהם, בשיתוף פעולה. הם מאוד רצו (להוציא), ועשו עבודה יוצאת מן הכלל. תשמע, מדובר בתקליט שהקלטתי ב-1970 , והוא יצא נהדר. אני מאוד מרוצה ומקווה שכולם יהיו מרוצים. בסך הכל יש שם דברים טובים. אני גם רוצה להוציא בהמשך (במהדורת ויניל), לפחות ארבעה מהתקליטים שלי".

גם אתה תחגוג השנה את יום חנויות התקליטים…

"כן, בשבת הקרובה, בארבע אחה"צ, אני אופיע בחנות החדשה של האוזן השלישית בתל אביב, בפלורנטין, שעוד לא יצא לי להיות בה. נעשה שם את הסיפתח לתקליט, ואחתום למעריצים".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *