רחוק מגלגל"צ

נוב 11

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

גיא טנא על האלבום החדש של Layerz : טריו מוכשר לעילא, שעבר ועודנו עובר תהליך של התבגרות.
כשנתיים לאחר Memory Towers המרשים מוציא layerz , הטריו שכולל את יונתן אלבלק בגיטרות, קלידים ושירה, גלעד אברו בבס ובקלידים ואביב כהן ("סול מונק") בתופים, כלי הקשה וקלידים, אלבום חדש וכמצופה, מרתק.
Things on Top of Each Other נפתח בקטע אלקטרו-אורבני. אחריו מגיע Yesternights שכתב ושר יונתן אלבלק. אמנם אין בו ווקאליות ייחודית אבל די כדי לשכנע את המאזין להצטרף למסע. Dunes מציג שוב את אלבלק ככותב טקסטים ומבצע . אהבתי מאד את הקטע שמזכיר בבנייה שלו פרוג-רוק למהדרין וגם אלמנטים מודרניים יותר, כמו טריפ-הופ ודאב-סטפ במנות קטנות, בחסות הג'אז.
בכלל, הרקע הג'זי של השלושה עושה את שלו וזה ניכר בדומיננטיות האינסטרומנטלית, שהיא חלק בלתי נפרד, מ-הDNA של ההרכב. כמה מן הפנינים באלבום כלולים בחטיבה הכלית ולא הקולית: Morning Forest הוא קטע אווירה שלא גולש לקלישאות. Marjiana מביא את ההרכב למחוזות אפריקאים ואת הג'אז למיזוג סגנוני מרתק.  Shupti חותם את האלבום בסטייל, בשילוב של אקספרימנטאליות וגרוב.
קרו דן (הלא היא קרן דוניץ, חברה בהרכבים "לא דובים" ו"באטרינג טריו"), מרשימה ככותבת וכמבצעת ב- Exit from the Universe התאטרלי, וב- Wild Sage , לצד ניתאי הרשקוביץ שמביא ערך מוסף עם הקלידים שלו. היכולת של המפיק ריג'וייסר לצלוח מנעד רחב של סגנונות, עוזרת לדן ולטריו ליצור שלם הגדול מסך חלקיו.
מרינה מקסימיליאן בלומין, ששיתפה פעולה רבות עם ההרכב, תורמת לטקסט, לחן ושירה ב-Dreamin. בלומין היא מהמבצעות המשובחות והמגוונות במחוזותינו, וההרכב יודע לתת לה במה, כפי שריג'וייסר יודע לשים אותה בפרונט ולהשתמש היטב בנכס הזה. בלומין יודעת לכתוב, יודעת לשתף פעולה והשיר, מעין בלדת סול עתירת מרכיבים אלקטרונים, הוא מהבולטים באלבום.
Things on Top of Each Other  הוא עדות לתהליך של התבגרות שעבר ועודנו עובר על הטריו המוכשר לעילא ולעילא הזה. הבחירה הנכונה במפיק, בזמרות האורחות, בשילובים הנכונים בין ערש הג'אז לסגנונות שונים – כל אלה נעשו במידה הנכונה ובאופן המתאים, ועם לא מעט אומץ יצירתי ללכת בדרך שלא מביאה לגלגלצ, גם לא בעזרת מירי רגב.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *