שירי שנות השבעים

אוק 21

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "שבתות וחגים" בתיאטרון הספרייה: מחזמר חדש, קסום, שזור בשירים שהפכו לנכס צאן ברזל בזמר הישראלי, מאז קום המדינה ועד ימינו.

 

"שבתות וחגים", בתיאטרון הספרייה, הוא מחזמר ישראלי חדש וקסום, שזור בכל אותם שירים שהפכו לנכס צאן ברזל בזמר הישראלי, מאז קום המדינה ועד ימינו אלה. להקת שחקנים-זמרים-רקדנים מבצעת מופע מוזיקלי מרגש ותוסס, קולח, שמשאיר טעם של עוד.

אבישי בן גל ואסף שלמה כתבו את המחזמר ובן גל גם ביים אותו בהצלחה רבה, עם להקה גדולה ומתחלפת של שחקנים, כולם שחקנים וזמרים מקצועיים, בוגרי בית צבי, המופיעים בתיאטראות בישראל.

זהו מסע מוזיקלי מרגש שבו הקהל מלווה את השירים, מתלהב ומוחא כפיים ללהקה המוכשרת המבצעת את השירים בכוריאוגרפיה נפלאה, על הבמה הייחודית לאולם תיאטרון רמת גן, שם עולה המופע.

שבעים שנות המדינה מוצגים מבעד למרפסות בניין רכבת ישן, מסוג הבתים שנבנו בישראל, ואלה מהווים תפאורה מרהיבת עין ופונקציונאלית. המחזמר שופע שירים שלא נס ליחם, אשר בוצעו על ידי מיטב הזמרים והזמרות של ישראל, משושנה דמארי ועד סטטיק ובן אל, דרך כל המי ומי בזמר העברי: עפרה חזה, התרנגולים, כוורת, החלונות הגבוהים, שלמה ארצי, ריטה, יהודית רביץ (שהמחזמר נקרא על שם אחד משיריה הידועים, שהלחינה לטקסט של יעקב רוטבליט), חווה אלברשטיין, זוהר ארגוב ועוד ועוד.

המופע נפתח על ידי המספר, שאותו מגלם גיא גבל המוכשר והמקסים, בביצוע של השיר "אדון עולם".

אחת הסצנות הנהדרות שייכת ל"שיר השכונה", המבוצע על ידי הלהקה, כאשר רוני מרחבי הנפלאה בולטת במיוחד. אחותה, ירדן מרחבי, פרפורמרית מצוינת, נהדרת בשירים שהיא מגישה, במיוחד "שיר הפרחה" ו"זה יבוא".

אחת מכוכבות המופע היא השחקנית והזמרת נוי הלפרין המוכשרת. הביצועים שלה היו מרגשים ומוצלחים במיוחד. אין ספק שהיא פרפורמרית מעולה.

גל בן מויאל מרגש מאוד בביצוע "ירושלים של זהב", וניר שיבר מוצלח בשיר "בדד". רותם מלר ודן קיזלר נהדרים ב"לי ולך" ובשיר הידוע של יוסי בנאי ורבקה מיכאלי, "עברית קשה שפה", על זוג העולים המתקשים בעברית. שלישית הבנות, ירדן מרחבי, יפעת כהן ונועה גודל, מצוינת בהגשת השיר "עוד יהיה לי" (יום אחד אפרוש כנפיים, המוכר מהביצוע המקורי של מרגלית צנעני).

המופע מסתיים ב"יש לי חג" (נעמי שמר כתבה והגשש החיוור שרו במקור), אך צריך להזכיר לטובה גם את הביצועים המשובחים ל"הורה היאחזות", "וידוי", "אהבת פועלי הבניין", "מה אברך", "לחיי העם הזה", "לבכות לך", ועוד רבים.

ליאור רונן אחראי לניהול המוזיקלי ולעיבודים היפים. אלעד דדון, רב-אמן בתחום הסאונד, אחראי לצליל המשובח והצלול שבקע באולם המרווח והמשופץ.  מיכל שי עיצבה את הכוריאוגרפיה הנפלאה. סלבה מלצב עיצב את התפאורה המהממת, ומיכל פחימה ודור בטיטו את התלבושות היפות. על התאורה הראויה אחראי זיו וולושין.

המחזמר המקורי הזה מהווה פנינה מוזיקלית של העונה וחוויה תרבותית לקהל שוחרי הזמר הישראלי לדורותיו.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *