בדרכה: הקלטה נשכחת של איימי וויינהאוז בראשית דרכה עלתה השבוע ליוטיוב

פבר 28

(צילום מסך: יוטיוב)

לפני כשלוש שנים הודיעה חברת המוזיקה יוניברסל כי החליטה להשמיד את כל הקלטות הדוגמה (דמו), של איימי וויינהאוז, שהיו ברשות החברה, כדי למנוע אפשרות שהקלטות באיכות נמוכה ידלפו ויגיעו לאינטרנט ולהפצה פיראטית. והנה, השבוע, עלתה ליוטיוב שיר בביצוע וויינהאוז בת ה-17 , ביוזמתו של המוזיקאי מלונדון גיל גאנג, שהקליט אותה.

גאנג, שהוא גם הבעלים של לייבל המתמחה ברגאי, כתב את השיר, my own way , עם שותפו, ג'יימס מקמילן. גאנג סיפר למקומון בלונדון, "איימי הקליטה את השיר בספטמבר 2001 לפני שהוחתמה בחברת תקליטים. זו הייתה תקופה נוראית בפופ, עם המון להקות בנים ולהקות בנות איומות, שהיינו צריכים לכתוב עבורם שירים, שהוקלטו אצלנו על ידי לא מעט זמרים וזמרות, חלקם לא ממש כישרוניים, בלשון המעטה.

"כשאיימי הגיעה אלינו אהבנו את הכיתוב על הג'ינס שלה, 'סינטרה הוא אלוהים', שכתבה בטוש שחור (אגב, אלבומה הראשון של וויינהאוז, כעבור שנתיים, נקרא frank ). היא נכנסה לאולפן, פתחה את הפה ואנחנו נדהמנו, עד כמה שהנערה הזאת מוכשרת. זה היה רגע אמיתי שבו אתה מרגיש איך נשמטת לך הלסת. היא באמת הייתה מדהימה".

מהקלטת הדמו הזאת לא יצא דבר, לפחות לא לגאנג, והיא נשכחה בארכיון שלו. "לא מזמן מצאתי את ההקלטה וחשבתי: הגיע הזמן להעלות את השיר הזה לרשת, כדי שכולם יוכלו להאזין ולהתרשם", סיפר. מרשים בהחלט.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *