ברודוויי פינת סשה

פבר 26

(צילום: תמי שחם)

חיים נוי על "פרס ישראל – המוזיקה, הזוכים, הזיכרונות": מופע מחווה מרגש ממיטב השירים של גדולי היוצרים והזמרים שזכו בפרס ישראל. חוויה מוזיקלית מרהיבה.

 

"פרס ישראל –  המוזיקה, הזוכים, הזיכרונות" , בביצוע הזמרים צחי סיטון וטל ברגמן, הוא מופע מחווה מרגש ותוסס לכלות ולחתני פרס ישראל בזמר העברי, לרגל חגיגות 70 שנה למדינה. במופע הקולח והקסום, בתיאטרון הבימה בתל אביב, מיטב השירים של גדולי היוצרים והזמרים, זוכי פרס ישראל, שירים שהפכו כבר לנכסי צאן ברזל בזמר הישראלי, חלקם אף הפכו למעין המנונים, בביצועים יפים ומרגשים.

צחי סיטון, זמר בינלאומי, המופיע בארץ ובברודווי, מצטיין בקול ייחודי, בס בריטון, מהמשובחים בארץ, התמחה בהפקות מוזיקליות המתבססות על שירים ממחזות זמר. שתי הפקות כאלה כבר רצות בקביעות מספר שנים בארץ. במופע החדש, המועלה בתיאטרון הבימה וברחבי הארץ, הוא חוזר לשירי יוצרים ומבצעים כנעמי שמר, אהוד מנור, נורית הירש, נתן אלתרמן, משה וילנסקי, סשה ארגוב, יהורם גאון, יוסי בנאי, דובי זלצר, הגשש החיוור ועוד רבים. סיטון הוא שחקן וזמר מחונן היודע כיצד להגיש את השירים. הוא מקיים דו שיח ישיר עם הצופים. מתבל הומור ומשלב משחק ותנועה. השירים בביצועו הופכים לנופת צופים והקהל גומל בתשואות.

במופע נוטלת חלק זמרת האופרה הישראלית, טל ברגמן, שהפגינה ביצוע נהדר גם במחזמר "עלובי החיים". יש לה קול ענוג וקסום, אך גם רם וצלול.

המופע נפתח בידי צחי ב"יש לי יום יום חג" וקלח לעבר דואט מקסים של "אהבה בת עשרים", עם טל. "תלבשי לבן" בביצוע צחי וטל היה פשוט מעולה. הקהל הצטרף לשירים ורווה נחת. "פרח הלילך", "הבלדה לשוטר", הצטרפו ל"אי שם" של אילנית ולמחרוזת "שיר אשיר בגשם" ו"שנינו תחת מטריה אחת". "אל תשטה באהבה" בביצוע מרטיט של סיטון העלה את רמת הלחלוחית בקהל הצופים . "שיר המריבה" מתוך המחזמר "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", בדואט של הזמרים, היה מרהיב ושנון. שיר נוסף נלקח מתוך "כנר על הגג",  לקראת מופע נוסף שבו יופיע צחי עם כוכבת מחזות הזמר מברודווי קארי סיינט לואיס (וויקד). המופע הסתיים ב"לחיי העם הזה", ללחן של דובי זלצר ולמילים של חיים חפר  מתוך המחזמר "איי לייק מייק".

גיורא ליננברג אחראי לניהול המוזיקלי המוצלח ועל הנגינה המשובחת בפסנתר. הנרי ורד מנגן נפלא בכלי ההקשה ורם ארז מחולל קסמים עם מיתרי הקונטרבס.

שירי הסולו והדואטים בביצוע שני הזמרים הם יפים וענוגים. פה ושם השניים משלבים מערכונים קצרים וסיפורים המובילים לשיר הבא. התוצאה היא ערב כייפי שכולו קודש לאותם שירים נפלאים שלא נס ליחם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *