דואטים זה נורמלי

פבר 26

(באדיבות הליקון)

(באדיבות הליקון)

פבלו רוזנברג הוציא אלבום דואטים עם זמרים שהתארחו בתוכנית הבישול שלו בערוץ 24 . ביניהם שיר עם בנו, מיכאל וגם בונוס: נורמלי, שיר הנושא לאלבומו הקודם המלווה גם את תוכנית הטלוויזיה.

 

פבלו רוזנברג אוהב לשיר, אוהב לבשל ואוהב לארח. כשמחברים הכל מקבלים תוכנית טלוויזיה: פבלו, אוכל וחברים, בערוץ 24 . רוזנברג מבשל ומאכיל קולגות עם המון שארם לאטיני, מפטפט איתם ובסוף גם שרים. מה רע. היום יצא אלבום עם 16 מהדואטים ועוד שיר סולו: נורמלי, מתוך אלבומו הקודם בשם זה והשיר המלווה את התוכנית.
רוזנברג מארח כאן חבורה נכבדה של זמרים וזמרות (קובי אפללו, דודו אהרון, דוד ד'אור, גלי עטרי, הראל סקעת, ערן צור ועוד), לביצועים שחלקם הגדול בעיבודים קצת (ולפעמים יותר), שונים מהמקור. למשל, השקט שנשאר, עם שירי מימון, האקוסטי, איטי ולא פחות טוב מההוד וההדר האירוויזיוני שהביא לישראל את ההישג הטוב ביותר בתחרות מזה שנים רבות. גם דרך השלום יותר איטית בגרסת פבלו-את-פאר טסי. דייויד ברוזה לוקח צעד אחורה לפחות בחלקו של האישה שאיתי ומסתפק בליווי גיטרה והקשה על תיבת התהודה, עד שהוא משתלט על המיקרופון, שר סולו ומסיים בהרמוניה נאה עם פבלו, פלוס תוספות משועשעות לקינוח.
רוזנברג ואבי סינגולדה מביאים ביצוע מדויק, אולי מדי, ל-dust in the wind . עם יסמין לוי הוא שר בשפת אמו, ספרדית, את gracias a la vida (תודה לחיים), המוכר בעיקר ממרסדס סוסה זצ"ל ולוי נוגעת ומרגשת לא פחות מהמקור שגרם לרבים לדמוע. זמרת נוספת, לינה מח'ול, שרה, בתחילה בערבית, אח"כ באנגלית, את עלי שלכת שמקורו בכלל צרפתי (איב מונטאן), וזה יפה באמת ומלנכולי כמתבקש ומתאים מצוין לימי הקור (נו, טוב: קרירות), שלנו, הרחק מפיגאל ומונמרטר.
שני דואטים מחברים בין העבר והווה של רוזנברג: הוא שר עם עילי בוטנר את לילה טוב שהופיע במקור באלבום הבכורה של סטלה מאריס, שפבלו היה הסולן שלה. בתבכי ילדה יפה, מתוך אלבומו האחרון, הוא מארח את מי שבוודאי הכי מרגש אותו לשיר: בנו, דניאל. ניק מילר, חברו לסטלה מאריס, מוסיף סולו גיטרה קצר, ונוסטלגיה.
מותר, לפעמים רצוי, לכל אמן לעצור ולנוח מעט בדרך, בין אלבום אחד לאלבום הבא. זו תחנת הביניים של פבלו רוזנברג. אפשר להיכנס. יש מוזיקה טובה, אפילו כיבוד והמארח מקסים כתמיד.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *