הבלוז חוזר

ספט 28

(צילומים: רפי דלויה)

בחודש הבא יעלה בתיאטרון בית ליסין "בלוז לחופש הגדול" בגרסת המחזמר. חיים נוי היה בפרזנטציה לתקשורת של ההצגה, ומאמין שמדובר בלהיט תיאטרלי גדול.

המחזמר "בלוז לחופש הגדול" שיוצג החל בחודש הבא בתיאטרון בית ליסין, מספר את סיפורו של הדור הצעיר בתקופה ביטחונית קשה והוא מבוסס על סרט הפולחן באותו השם שהופק ב-1987 ובוים בידי רנן שור ודורון נשר. המחזמר הוא השלישי במספר בבית ליסין שעובד לבמה בידי אותם יוצרים של "אפס ביחסי אנוש" ו"לעבור את הקיר".

המחזה המוזיקלי נכתב בידי אורן יעקובי על פי הסרט, וביים אותו הפעם יותם קושניר. המוזיקה הולחנה גם הפעם על ידי עילי בוטנר ומילות השירים בידי בוטנר ויעקובי.

העלילה עוסקת בחבורה של בוגרי תיכון בחופש הגדול שבין בחינות הבגרות לבין הגיוס לצה"ל, בתקופת מלחמת ההתשה בשנת 1970. הצעירים מתכוננים למסיבת הסיום של התיכון ומתמודדים עם עתידם: מלחמת ההתשה, האהבה הראשונה, הנאמנות לחברים וכיצד מנציחים חבר קרוב שלא חזר מהצבא. זה יהיה קיץ שישנה את חייהם לעד. קווי הסיפור והתקופה משליכים גם על תקופתנו אנו והדור הצעיר מתמודד עם אותם בעיות הרות גורל.

מרגשת ההחלטה להנציח את זכרה של השחקנית הנודעת עדנה פלידל שהופיעה בסרט בתפקיד המנהלת. במחזמר, חני נחמיאס מגלמת את המנהלת, ושמה עדנה.

בפרזנטציה לתקשורת שנערכה באולם החזרות בבית ליסין, התייחסה המנכ"לית ציפי פינס למחזמר החדש ולמה שמתרחש גם בתקופתנו. לדבריה: "הסרט, שמתרחש בתקופת מלחמת ההתשה, ‫מלווה אותי כל השנים. הוא מושפע ממה שקרה בוודסטוק ובווייטנאם, ‫וזה בעצם מין 'שיער' ישראלי. ‫זאת פעם ראשונה ‫שקבוצת נערים ונערות מסוגלים להגיד: 'אני לא הולך לצבא'.במחזמר יש שיר שאומר 'אם אני מספיק גיבור בשביל להיות לוחם, אז אני מספיק גיבור להילחם בכם / אם אני מספיק גדול כדי למות בקרב, אז אני מספיק גדול כדי לחיות עכשיו'. זה המחזה: על נעורים, על הפחד, על הגעגוע, על השמחה, על האושר ועל העצב".

המחזמר שזור בשירים ובקטעי תנועה מרהיבים. הלהקה הצעירה והמוכשרת מורכבת בכוכבי סדרות וכוחות חדשים, בוגרי בתי ספר למשחק כבית צבי ולוינשטיין.

כאמור, חני נחמיאס מגלמת ברגש ובכישרון מקצועי את המנהלת עדנה ומוכיחה כי היא אחת מטובות בשחקני מחזות הזמר על הבמה הישראלית. נועם קליינשטיין מגלמת את נעמי, דור הררי הוא מוסי, טל גרושקה כמרגו ואבירם אביטן מגלם את צוויליך. עוד משתתפים במחזמר המסתמן כלהיט תיאטרלי: סתיו צוברי, גל דרורי, דור אלמקייס, איתמר אלבז, דורון אורן, אלינור וייל, רדה קנטרוביץ, שגיב לוי, עמית מוריס, עומרי פלד, רוני אקרמן ואופיר מרדכייב.

אמיר לקנר אחראי לניהול המוזיקלי והעיבודים המרשימים. ריקי בוגוטין אחראית להדרכה הקולית ותומר יפרח עיצב את התנועה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *