הגיע הזמן

פבר 18

יוני נמרי הוציא שיר חדש לאחר תקופה ארוכה, "זה הזמן". אמירה מורג שוחחה עם נמרי על השיר, הקליפ והחשק להוציא אלבום חדש. בלעדי ללהיטון.קום

 

בשנות ה-70 יוני נמרי היה כוכב-פופ, אליל-נוער כמו שקראו לזה אז, עם קריירה שהתחילה עוד בצבא, כסולן צוות הווי פיקוד הדרכה ("כל מה שרציתי"), שם גם הכיר את אשתו הראשונה, רותי נבון. הלהיטים המשיכו לבוא גם באזרחות, ביניהם "שושנת פלאים" ו"החבר הכי טוב בעולם שלי". נמרי עשה קריירה מוצלחת מאוד בצרפת וביפן, התחתן שוב, הקים משפחה, ואז, ב-1981 , התהפך עולמו בגלל תאונת דרכים בה נספו אשתו ואחד מילדיו והוא עצמו נפצע קשה. אבל מאותה טרגדיה נוראה, החל פרק חדש בחייו של נמרי: בתקופת החלמתו הארוכה הוא למד פיזיותרפיה וכירופרקטיקה ופיתח שיטות משלו לטיפול בשיקום עמוד השדרה, המבוססות על ניסיונו האישי הכאוב. מאז שנות ה-90 כאשר חזר ארצה, הוא עוסק בכך ונחשב לאחד המומחים בתחום זה. אבל נמרי לא ויתר על המוזיקה. הוא עובד כיום על סיבוב הופעות ושירים חדשים שהראשון ביניהם, "זה הזמן", יצא לפני ימים אחדים.

יוני, "זה הזמן" על שום מה ולמה?

"תראי, לפני עשרה חודשים המוזיקה בערה בי. ככה פתאום. קצת לחזור לשורשים. הרגשתי שאני צריך איזה פסק זמן מהעבודה והשגרה. אז התקשרתי לחבר טוב שלי, (המלחין והמעבד) מישה סגל, וביקשתי שיכתוב לי בלדה. לא עברו שלוש דקות והוא שלח לי את השיר, למילים של גל שריג שכבר היו אצלו. התאהבתי בשיר משמיעה ראשונה והתחלנו לעבוד. זה לקח כמה חודשים, כי אין לי הרבה זמן פנוי. נכנסתי לאולפן של נתן כהן, עוד חבר, והתחלנו לעבוד. עשינו אלפי סקיצות עד שהשיר יצא".

והשיר מלווה בקליפ מקסים שהבת שלך, דוריאן, מככבת בו, לצדך.

"הקליפ נעשה על ידי ידידה טובה שלי, חגית פרבר, צלמת במקצועה שמיד נרתמה לעניין. דחינו כמה פעמים את הצילומים, כי רצינו יום בהיר בלי גשם, והבת שלי קפאה מקור. השיר הזה הוא בדיוק היא. דוריאן זמרת ויוצרת מאוד מוכשרת שעוד ישמעו עליה. בקרוב נקליט דואט ואחר כך אני מתכוון להפיק לה אלבום".

השיר עשה לך חשק לאלבום חדש?

"אני עובד על זה. כן. יש לי הרבה דברים במגירה. השיר הזה לקח ממני המון אנרגיות אז אני צריך קצת מנוחה, אבל כן, יהיה אלבום. אצלי דברים תמיד לוקחים זמן, כי אני עמוס בעבודה".

איך התגובות לשיר?

"אני מקבל עליו תגובות נהדרות. זה שיר בניחוח של פעם, מאוד שונה מהמוזיקה העכשווית, וכנראה שאנשים התגעגעו לזה. התגובות מאוד משמחות אותי וזה עושה לי טוב בנשמה".

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *