הוא והוא והיא

נוב 29

(צילום: אילן בשור)

חיים נוי על "כלוב העליזים" בתיאטרון באר שבע: קומדיית מצבים מטורפת, קלילה וגם מרגשת, שזורה ברגעי צחוק פרוע.

 

"כלוב העליזים", בתיאטרון באר שבע, היא קומדיית מצבים מטורפת, השזורה תנועה, מוזיקה ומשחק משובח וקולח, בבימויו של רפי ניב, המנהל האמנותי של התיאטרון. זו הצגה קלילה וגם מרגשת, שזורה ברגעי צחוק פרוע, לימים אלה של בין סתיו לחורף.

המחזה נכתב בידי המחזאי הצרפתי ז'אן פוארה והופק בשעתו גם לסרט אמריקני בשם "כלוב הציפורים", בכיכובם של רובין ויליאמס ונייתן ליין. המחזה עובד גם למיוזיקל, בברודווי.

העלילה, כידוע, עוסקת בז'ורז', מנהל מועדון דראג קווין בסן טרופז. בן זוגו הוא מישל, כוכב מופעי הדראג במועדון. התפנית בחיי קן האוהבים הצבעוני מתרחשת כאשר לוראן,בנו של ז'ורז', פרי ליל שיכרות, מודיע לאביו כי הוא עומד להינשא למריאן. העניין הוא שהורי הכלה הם שמרנים והאבא הוא פעיל פוליטי המתנגד לזוגות מאותו המין. הורי הכלה עומדים לבקר את זורז' כדי להכיר את הוריו. לקראת הביקור, הבית עובר שינויי עיצוב ואימו של הבן, סימון, מוזמנת להגיע בדחיפות ממקום מושבה במדינה נידחת באפריקה, שם היא חיה ונשואה לנשיא המדינה. אלא, שהיא מתעכבת ולכן מישל נאלץ למלא את תפקידה. כאשר היא כבר מגיעה, נוצרת מהומה רבתי והעלילה גודשת על גדותיה והבלאגן חוגג.

מולי שולמן כז'ורז', ואמיר קריאף כמישל, כוכבי ההצגה, מוצלחים ושנונים. מולי שולמן מגיש משחק מקצועי, מצחיק מאוד ומולו זוכה אמיר קריאף לנהמות צחוק בזכות משחקו הנהדר ודמות הדראג קווין שהוא מגלם.

אליאור אליהו אמסלם כאגדור, הטבח והעוזר בית, מגיש משחק שנון ומבדח ונפלא במיוחד בדיבוב שלו בקטע השירה, בהפסקה שבין החלפת התפאורה.

איתמר אליהו כלוראן, בנו של ז'ורז', מגלם את התפקיד באורח אמין וטוב מאוד. שירי גולן ויונתן צ'רצ'י מגלמים בצורה מעולה את הורי הכלה, סונטים זה בזה ואדישים למראה המהומה על הבמה, עד שגם הם נאלצים להצטרף אליה.

תמר מלאכי חיננית כמריאן, כלתו של לוראן. ניר סעדון מוצלח כמרצדס, הדראג קווין שמפוטר ומגיע לנקום. אדווה עדני כסימון מגישה משחק ראוי ומהנה מאוד.

התרגום של אלי ביז'אווי עכשווי וקולח. סבטלנה ברגר עיצבה תפאורה מקסימה. יהודית אהרון עיצבה תלבושות יפות. אמיר קסטרו ואייל דניאל עצבו תאורה ראויה וטולה דמארי עיצבה את התנועה המקסימה. אלעד אדר אחראי למוזיקה המוצלחת.  צל"ש מיוחד מגיע לאסף פרן על איפור והדרכת תפקידי הדראג.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *