העולם מצחיק, אז חוגגים

דצמ 08

הגשש החיוור (צילום: פוטו אטאר, יח"צ yes ערוץ הקולנוע הישראלי)

הגשש החיוור (צילום: פוטו אטאר, יח"צ yes ערוץ הקולנוע הישראלי)

הגשש החיוור הופיעו לראשונה החודש, לפני 50 שנה. yes קולנוע ישראלי יחגוג את היובל, החל מיום שישי הקרוב, בסרטים, מערכונים ותוכנית נדירה המשודרת לראשונה.

העולם מצחיק, אז צוחקים, אמר שייקה (הליקופטר הסבל) לפולי ז"ל (קרקר, הבעל הפרוד), ב"קרקר נגד קרקר". הגשש החיוור מציינים החודש 50 שנה להופעותיהן הראשונות במועדון הסנטר הכפול ביפו (שהיה בבעלות פשנל, המנהל שלהם והשותף הרביעי בלהקה), אז צוחקים, ומשדרים בערוץ הקלנוע הישראלי של yes רצועת מערכונים יומית, ב-21.30 , החל ביום שישי הקרוב ועד שבת, 20 בדצמבר, אז יוכרזו וישודרו חמשת המערכונים האהובים ביותר על פי בחירת הצופים.

גבעת חלפון אינה עונה, שלאגר והקרב על הוועד – הסרטים שכל מעריצי הגשש מסוגלים לדקלם מהסצנה הראשונה ועד לכותרות הסיום – הם המוכרים ביותר אבל שייקה, גברי ופולי הופיעו בסרטים נוספים, מאז שנות ה-60 . הם השתתפו בשלאגר של אורי זוהר בכיכובו של יעקב בודו, מוישה ונטילטור, השכונה שלנו (שוב, של זוהר ובכיכובו של שייקה אופיר, המנטור של הגשש ובמאי התוכנית הראשונה שלהם). אלה ישודרו ביום שישי הקרוב. בשנות ה-70 הופיעו ב-500 אלף שחור, עם אופיר וזאב רווח. הסרט הזה ישודר בשבת, 13 בדצמבר, אחרי סרט שיש לו קשר עמוק לגשש, אם כי לא ניתן להגדירו כסרט של הגשש: העולם מצחיק, של שמי זרחין, שאחד הסיפורים בו הוא על גולן (אלי פיניש), שדר רדיו המנסה להקים מחדש את הגשש החיוור ומאמין כי זה יציל את חברתו חולת הסרטן. שייקה לוי מופיע בסרט וגם רווח, אסי לוי, אסי כהן ואחרים.
בשישי-שבת (19-20 בדצמבר), מרתון: כל הסרטים, כל המערכונים, כאמור בחירת המערכונים האהובים ביותר וגם, לראשונה בערוץ, בר מצווה, ספישל חגיגי שהופק במלאת 13 שנים לפעילותם. התכנית הנדירה, באורך 70 דקות, לא שודרה בטלוויזיה ב- 30 השנים האחרונות והיא כוללת מערכונים של הגשש החיוור, חלקם עם אורחים כשייקה אופיר, תיקי דיין ועוד.

השכונה שלנו

גבעת חלפון אינה עונה

 

One comment

  1. ליאונה /

    אין כמו הגששים ותודות רבות ל-yes על פרקי ״העולם מצחיק אז צוחקים". פשוט נפלא ומהנה- הדבר היחידי שהצליח להושיב אותי מול המסך… ושוב תודה!!!

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *