הקיר שישבור קופות

דצמ 31

(צילום: אור דנון)

אחרי "אפס ביחסי אנוש", תיאטרון בית ליסין יעלה בינואר מחזמר נוסף המבוסס על סרט קולנוע מצליח, "לעבור את הקיר", וכבר מתכנן מחזמר נוסף לפי אותה מתכונת. חיים נוי נכח באירוע הצגת המחזמר לתקשורת.

 

"לעבור את הקיר", המחזה המוזיקלי על פי הסרט באותו השם, יעלה בתיאטרון בית ליסין ב-20 בינואר והוא עשוי להיות הלהיט הבא של התיאטרון. בפרזנטציה לעיתונאים ולמנהלי תרבות ברשויות המקומיות, גילתה מנכ"ל התיאטרון, ציפי פינס, שכבר מתוכנן מחזמר נוסף לפי אותו הז'אנר, על פי סרט הקאלט "בלוז לחופש הגדול". שני מחזות הזמר הם המשך ישיר ל"אפס ביחסי אנוש" שהפך ללהיט על הבמה לאחר שהצליח בקולנוע. יוצרי המחזמר הזה הם שעיבדו גם את שני הסרטים הנוספים: המוזיקאי עילי בוטנר שהלחין את שירי המחזמר, אורן יעקובי האחראי למחזה ולטקסטים של השירים והבמאי עידו רוזנברג, (במאי הבית של בית ליסין).

"לעבור את הקיר" עוסק בסוגיית השידוכים במגזר החרדי וגם במגזר החילוני. מיכל (חן אמסלם), בחורה חרדית חסודה בבית חילוני שמגלה זמן קצר לפני שהיא עומדת להתחתן כי החתן חטף רגליים קרות, הודיע לה שאינו אוהב אותה ונוטש אותה לאנחות. אחרי שברון הלב, מחליטה מיכל להמשיך בהכנות לחתונה, כאילו לא היו דברים מעולם. היא מודיעה לאמה, אחותה וחברותיה ההמומות, כי אין שינוי בתכניות וכיון שהכול כבר מוכן למעט חתן, הרי שהיא בוטחת באלוהים שימצא לה חתן ביום כלולותיה. היא יוצאת למסע מטלטל עם שפע דייטים ואפילו נסיעה לאומן, כדי שהחתונה תיערך כמתוכנן ותכלול גם חתן. ככל שההצגה נמשכת, מרחפת עליה השאלה מי יעמוד לצידה ברגע שהיא תהיה מתחת לחופה ותגיש את אצבעה לחתן כדי שיענוד עליה את טבעת הקידושין. מבחר החתנים הוא מגוון וגם הזוי ובהם גם כוכב הזמר יוס (עוז זהבי, ששיחק גם בסרט), שבו היא נתקלת באומן.

מהקטעים שהועלו במצגת, התרשמתי מאוד מהשירים, הקצביים וגם השקטים והמלודיים, כולם בביצוע מוצלח ונעים. התנועה על הבמה היא עבודתו של הכוריאוגרף הנודע עוז מורג. להקת השחקנים-זמרים-רקדנים מוצלחת, והתוצאה המסתמנת היא של להיט בטוח.

לצד אמסלם וזהבי משתתפות בהצגה גל חזאז (פייגי), יעל אלקנה (זיו), והגר אנגל בתפקיד נועם, אחותה החילונית של מיכל, ועוד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *