התקליטייה: שיער, הקאסט המקורי מברודוויי

אוק 28

צילום עטיפה: אוסף פרטי

צילום עטיפה: אוסף פרטי

באוקטובר 1967 עלה באוף-ברודוויי מחזמר יוצא דופן: מחזמר-רוק, מחזמר-מחאה, מחזמר-היפי. המלים לשיער נכתבו ע"י ג'יימס ראדו וג'רום ראגני (שגם שיחק אחד התפקידים הראשיים, ברגר). את המוזיקה הלחין גאלט מקדרמוט. הסיפור היה נאיבי: צעירים חיים ביחד, עושים סקס ביחד, מעשנים ביחד, מתמסטלים ביחד ונאבקים ביחד נגד כוונת הממשל לגייס את הגברים הצעירים להילחם בווייטנאם.
שיער הגיע לברודוויי כעבור מספר חודשים, ב-1968 והוצג למעלה מ-1700 פעם. גם העולם התאהב במחזמר הכל-כך אמריקאי. אפילו בישראל הוצגה גרסה בעברית (מלים: אהוד מנור ז"ל), באולם אואזיס ברמת גן, עם צביקה פיק, שוקי לוי וגבי שושן (ביחד, השוקולדה), מרגלית אנקורי ומרגלית צנעני וגם צדוק (צדי) צרפתי.
הקאסט של ההצגה באוף-ברודוויי אמנם הקליט את השירים, אבל העניין האמיתי של צרכני התקליטים התעורר רק כשיצא האלבום בביצוע הקאסט  של ברודוויי (שבין שחקניו וזמריו היו מלבה מור ודיאן קיטון),  ב-1968 . בתוך כשנה וחצי מכר כ-3 מיליון עותקים. מספר שירים מההצגה הפכו ללהיטי-ענק בביצועים אחרים: נינה סימון חיברה שני שירים (אין לי כלום/ יש לי חיים). כך עשתה גם להקת המימד החמישי עם אקווריוס ותנו לשמש לזרוח. הזמר אוליבר הקליט קאוור חולמני, מלטף, לבוקר טוב כוכב זורח. פרנק מילס הוקלט בין השאר ע"י ברברה סטרייסנד.
ב-1979 הוקרנה הגרסה הקולנועית למחזמר, שביים מילוש פורמן. את "בוקר טוב כוכב זורח" שרה בוורלי דאנג'לו. טריט וויליאמס שר "יש לי חיים". אבל עם כל הכבוד לשחקני הקולנוע, הם לא התחרו, גם לא ניסו, בשחקנים-זמרים מגרסת ברודוויי.

לאלבום:

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *