זוכרים את גרי, חוגגים עם הספרייה

דצמ 28

(צילום יח"צ: אליצור ראובני)

(צילום יח"צ: אליצור ראובני)

תיאטרון רמת גן אירח אתמול אירוע לציון 3 שנים למותו של גרי בילו ו-30 שנה לתיאטרון הספרייה שהוא יזם את הקמתו. חיים נוי התרגש עם כולם.

 

עשרות שחקנים, במאים ואנשי התיאטרון בארץ השתתפו באירוע לציון 30 שנה לתיאטרון הספרייה , מייסודו של בית צבי, בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה, ובמלאת 3 שנים למותו של גרי בילו, המנהל המיתולוגי של בית צבי. שטיח אדום נפרש בפתח תיאטרון רמת גן ועשרות מאנשי תעשיית התיאטרון בארץ הגיעו לטקס ולמופע המרגש .
כמעט כל המי-ומי בצמרת התיאטרון בארץ היו בין אוהדיו ומוקיריו של גרי בילו, שיזם את תיאטרון הספרייה, למען בוגרי בית צבי, שרבים מהם תופסים מקומות נכבדים בעולם התיאטרון.
גרי היה אדם מיוחד במינו, בוטה וישיר. הוא אמר את אשר על ליבו ולפעמים הוא קומם עליו תלמידים ובמאים , אך מצד שני אוהדיו העריצו אותו וידעו כי מתחת לחזות החיצונית מסתתר מורה ואיש תיאטרון מנוסה שידע לעודד והוביל תלמידים ושחקנים בעולם התיאטרון הקשוח. באירוע נמסר כי בן זוגו של גרי הודיע על קרן מלגות בסך מאה אלף ₪ לסטודנטים מצטיינים של בית צבי.
תיאטרון הספרייה הוקם כדי להוות במה לבוגרי בית צבי, כאמור, אך גם לשחקנים נוספים שמחפשים במה. רבים וטובים משחקני ישראל הופיעו על במתו. במרוצת השנים הועלו בתיאטרון הפקות רבות ומגוונות, החל ממופעים מוזיקליים, למבוגרים ולילדים, דרמות וקומדיות ממגוון תצורות. כל ז'אנר שייתכן ולא היה עולה על במה מסחרית , מצא כאן את מקומו. עד עצם היום הזה, רפרטואר תיאטרון הספרייה הוא מגוון ומקצועי, ברמה גבוהה, ומושך קהל רב.
גלעד קמחי ביים את המופע המרגש שבו נטלו חלק בוגרי בית צבי לדורותיהם והועלו קטעים נבחרים מההצגות ומהמופעים של תיאטרון הספרייה. הופיעו ממיטב השחקנים: שמואל וילוזני, עידית טפרסון, אלון דהן, גלעד שמואלי, נוי הלפרין, עידו רוזנברג, אלון אופיר, מיה דגן, שחר ישי, יוסי אלמוג, טל וייס, איתי טיראן, רוני בליץ, ענת צדקוני, דיקלה הדר, יונית טובי, צביקי לוין, ליז רביאן, גיל וייס, עומר עציון, קובי ברכה, הילה מערבי, יגאל מזרחי, ישראל ארנסט, ענת מגן שבו, רויטל זלצמן, לימור עובד, יניב ביטון, אולה שור סלקטר, דודו ניב, כנרת לימוני, נעה גודל, שחר פרץ, גילי גבל, גיא רוזן, דניאל גרטמן, ספיר ילינביץ, מוטי חובה, יותם קוזניץ, איה שבא, דן קיזלר, גיל וינברג, מעיין ויסברג, עירית קפלן, טלי בן יוסף, מיכל ברנד, עדי ארד, רונה בקרמן, שרה פון שוורצה ואופיר צמח.
בין האורחים היו גם ראש עירית רמת גן ישראל זינגר, קודמו צבי בר ומנכ"לית משרד התרבות אורלי פרומן ונישאו ברכות לסטודנטים ולשחקנים, למורים, למנכ"ל דוד בנימין, המנהל האמנותי ארתור קוגן, למולי דור יו"ר הועד המנהל של בית צבי ועו"ד משה נאמן יו"ר המועצה הציבורית של תיאטרון הספרייה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *