חמש בהיסטוריה

אוק 10

ב-1939 מתה אלנור ריגבי. המקורית. פול מקרטני לא הכיר אותה וממילא, כאשר החל לכתוב את השיר, הוא בחר בשם אחר, דייזי הוקינס. אחר כך היא הפכה לאלנור ריגבי, צירוף של שמה הפרטי של שחקנית שהופיעה עם הביטלס בסרט "הצילו", ושמה של חנות בליברפול. בהחלט ייתכן שפול נתקל במצבה של ריגבי, שמתה בשנתה מסיבה לא ידועה, כאשר שוטט בבית העלמין שהיה צמוד לכנסייה שבה הוא וג'ון לנון נפגשו לראשונה, והשם נחקק בתת-המודע שלו, עד שנשלף והפך לשיר, בעיבוד תזמורתי יוצא דופן. השיר נכלל באלבום "ריבולבר", ב-1966 וגם הגיע למקום הראשון במצעד הבריטי.

ב-1963 , בלונדון, הקרנת בכורה חגיגית ל"מרוסיה באהבה", הסרט השני בסדרת ג'יימס בונד, בכיכובו של שון קונרי. את הרע (והבלונדי), מקפיא הדם, שיחק רוברט שו המנוח. העוד יותר רעה, בכירה בארגון הפשע ספקטר וקודם לכן בביון הרוסי, הייתה השחקנית-זמרת  לוטה לנייה, אלמנתו של קורט וייל. נערת בונד בסרט זה הייתה השחקנית האיטלקיה דניאלה ביאנקי, בתפקיד סוכנת רוסייה.

ב-1970 , ארבע שנים אחרי שהגיע למקום הראשון במצעד האמריקאי ככותב הלהיט "אני מאמין" ללהקת המאנקיז, ניל דיימונד הגיע שוב לצמרת והפעם כזמר, בלהיט שתורגם לעברית כ"רוזי המתנפצת".

הלווייתו של ג'ון בונהאם, מתופף להקת לד זפלין, התקיימה היום, ב-1980 . בונהאם מת ב-25 בספטמבר, בגיל 32 , לאחר שנחנק מקיאו תוך כדי שינה, תוצאה של 40 שוטים של אלכוהול בתוך ארבע שעות.

האיש שנולד ברוסיה כיולי בוריסוביץ' ברינר, מת היום, ב-1985 , מסרטן ריאות, תוצאה של עישון כבד לאורך שנים. יול ברינר, שהיה בן שבעים במותו, זכה באוסקר, בטוני וגם בגראמי של כבוד, והוא זכור במיוחד כמלך סיאם במיוזיקל "המלך ואני", תפקיד שגילם בברודוויי ובקולנוע.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *