טיילור סוויפט: מעדן ויניל

יול 05

(צילום: באדיבות הליקון)

(צילום: באדיבות הליקון)

לפי נתוני חברת המחקר נילסן, שפורסמו בבילבורד בסוף השבוע האחרון, מגמת התחזקות מכירות התקליטים אריכי-נגן (וינילים), נמשכת ו-2015 תהיה השנה השמינית ברציפות שבה נרשמת עלייה במכירות מוזיקה בפורמט זה. במחצית הראשונה של 2015 עלו מכירות אריכי-הנגן ביותר מ-38 אחוזים, בהשוואה לשנה שעברה, והן מסתכמות ב-5.6 מיליון תקליטים.
נילסן גם פרסמה את דירוג עשרת אריכי-הנגן הנמכרים ביותר במחצית הראשונה של השנה. במקום הראשון נמצא 1989 של טיילור סוויפט, שמכר 34 אלף עותקים. זו הפתעה מסוימת, ואולי אף גדולה, משום שקוני התקליטים מזוהים בעיקר עם קהל הרוק, המבוגר יותר, ופחות עם קהל צרכני הפופ הצעיר יותר, שסוויפט היא הכוכבת הגדולה שלו. מצד שני, יכול להיות שקניית אריך-נגן הפכה להיות טרנד שגם צעירים מתחילים לאהוב. בכל אופן, מדובר בשבריר קטן מסך כל המכירות של האלבום הזה: 2.01 מיליון עותקים, מזה 1.33 מיליון בדיסקים.


כוכבי-ויניל נוספים במחצית הראשונה של השנה הם סופיאן סטיבנס, עם carrie & Lowell, שמכר 32 אלף עותקים, ולהקת ארקטיק מאנקיז (AM , עם 27 אלף עותקים). לעשרת הגדולים חזרו גם שני תקליטי-עבר, שמכרו 23 אלף עותקים, כל אחד: kind of blue (מיילס דייויס), ו-dark side of the moon (פינק פלויד).

חזרו למצעד המכירות: פינק פלויד

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *