כותרות האתמול: נפרדים מדצמבר 1971

דצמ 31

 

שעות אחדות לפני שניפרד מ-2021 , נדלג חמישים שנה אחורה, לעוד כמה סיפורים ותמונות שפורסמו בלהיטון בדצמבר 1971 . שנה טובה, מוצלחת ובעיקר בריאה, לכולנו.

ששי קשת בשער להיטון, בגיליון האחרון של 1971 .

בועז שרעבי מספר על השיר "רינגולי" מתוך אלבומו הראשון.

זוהר לוי מספר על חברי להקת אחרית הימים, וקובע: לאחרית הימים יש לדעתי סיכוי סביר לפרוץ לשוק העולמי. כשיצא האלבום הראשון והיחיד של הלהקה, היא כבר לא הייתה קיימת. מירי אלוני עזבה עוד קודם לכן.

פסטיבל שירי הילדים השני התקיים בחנוכה. יפה ירקוני זכתה עם "אן דן דינו", אבל כמעט ופספסה, כפי שסיפרה ללהיטון. לאחר הפסטיבל התברר שכוכב נולד: הילד נועם קניאל. גם סכסוך משפטי פרץ בעקבות הפסטיגל.

לאן נעלם דניאל ווקס נחשב לאחד הסרטים האיקוניים בתולדות הקולנוע הישראלי.

להיטון לא החמיץ הזדמנות לעקוץ עיתונים אחרים שטעו וחזרו וטעו בשמות של שירים ומבצעים ממצעדי הפזמונים. יש להניח שהטעות לא הייתה מצד עורכי המצעדים בגלי צה"ל וקול ישראל שהעבירו רשימות למערכות העיתונים, או הקריאו בטלפון. בימי טרום הפקס והמייל, טעויות כאלה היו צפויות.

בכל שבוע הוקדש השער האחורי של להיטון למודעה של קוקה קולה שבה הופיע זמר ישראלי, או זמרת, צמד או להקה, וגם חתמו את שמם, לאספני האוטוגרפים. מרי הופקין הייתה יוצאת דופן. התירוץ היה, בחירתה לזמרת השנה במצעד הלועזי בקול ישראל. אמנם, כאשר המודעה פורסמה, המצעד עוד לא שודר. אבל הבחירה בהופקין הייתה צפויה למדי (או שמנהלי הפרסום קיבלו התראה מוקדמת). אולי בכלל הופקין קיבלה את שער-המודעה הזה לכבוד נישואיה לטוני ויסקונטי, מוקדם יותר באותו חודש, לפני 50 שנה.

הלהקות הצבאיות היו אז, לפני 50 שנה, חלק חשוב ומצליח בפופ הישראלי, ולהיטון הקפיד לדווח בהתאם.

תקליט, מתנה שלא נגמרת. וודאי כשזה תקליט של ג'ון לנון, ואפילו עם פוסטר.

כך נולד smoke on the water של להקת סגול כהה.

 

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *