כותרות האתמול: 14 בספטמבר, 1978

ספט 27

גרי אקשטיין הלך לעולמו לפני שבוע, בערב חג סוכות. בן 73 במותו. יהי זכרו ברוך. החודש לפני 43 שנה הוא התראיין ללהיטון, דיבר על "קפטן ג'ק" ועל "בוגי איתי הלילה", והצהיר: אני לא מעוניין להיות שלאגריסט ואליל נוער.

 

"קפטן ג'ק" דורג ראשון במצעד השנתי של גלי צה"ל, ובצדק: להיט ענק שהרדיו השמיע בלי סוף. "אנשים מזהים אותי רק עם השיר הזה", אמר ללהיטון (בשמץ מרירות, אבחן המראיין). "אבל הוא לא משקף אותי בדיוק. אין בו גיטרות (כלומר: לא מספיק, לטעמו). אבל אני חושב ש'בוגי איתי הלילה' באמת הוציא אותי מזה. זה שיר חדש, דבר חדש, בסגנון חדש".

אקשטיין הבהיר היטב את סדר העדיפויות שלו כמוזיקאי. "אני לא מעוניין להיות שלאגריסט (זמר של להיטים), ואליל נוער. הכלי החזק שלי הוא הגיטרה. ב'בוגי' אני מנסה לצאת מן הדימוי של קפטן ג'ק ומנסה להכניס יותר גיטרות".

גם את השיר הזה, כמו רוב שיריו, הוא כתב באנגלית ורק לאחר מכן תרגם לעברית. "לדעתי, המוזיקה, המנגינה והקצב הם הגורמים השליטים בשיר", אמר גרי. "המילים לא חשובות. אם היה לי טקסט בעברית לא הייתי מצליח להוציא מנגינה כזאת (ל'בוגי')".

ההצלחה במצעדי הפזמונים אינה הדבר החשוב מבחינתו. "אני מנסה לחנך את הקהל לאהוב את הדברים שאני אוהב, ועושה זאת בהדרגה, מן הקל אל הכבד", אמר גרי אקשטיין, גיטריסט וזמר, מוזיקאי ומפיק מוזיקה, שהלך לעולמו בגיל 73 , בערב חג סוכות. בדיוק לפני שבוע. נזכור אותו בחיבה גדולה.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *