כותרות האתמול: 15 במאי, 1970

אוג 30

דנה 15-5-70

אירלנד היא שיאנית זוכי האירוויזיון (7 ), והזוכה הראשונה, לפני 46 שנה, הייתה דנה רוזמרי בראון, עם all kinds of everything .

 

אולי זה היה הימור של עורכי להיטון, אולי סתם מזל שהחליטו להציג את הזמרת שזכתה בתחרות האירית לבחירת הנציג(ה) ל"ארו-ויזיון". הסיבה למירכאות וגם לשיבוש המסוים, נבעה מכך שבאותו זמן, צריך לזכור, תחרות הזמר האירופית לא הייתה המוכרת ביותר בציבור בישראל, אלא דווקא סן רמו האיטלקית, שלהיטיה זכו להצלחה גדולה ברדיו.

דנה, שהיום חוגגת את יום הולדתה ה-65 עם בעלה דמיאן סקאלון (הם התחתנו ב-1978 ), וארבעה ילדיהם, נבחרה לייצג את אירלנד למרות שלא הייתה אזרחית של המדינה אלא תושבת דרי בצפון אירלנד, כלומר בריטית (היא נולדה בלונדון אך כשהייתה בת חמש, אביה חזר עם משפחתו לצפון אירלנד). בהמשך היא עברה לאירלנד, אחר כך חילקה את חייה בין אירלנד לארה"ב, קיבלה אזרחות אמריקאית ואז ויתרה עליה, כדי שתוכל להתמודד בבחירות לפרלמנט האירופי.

הנערה שזכתה באירוויזיון הפכה לפוליטיקאית, מאוד שמרנית, מתנגדת להפלות, אמצעי מניעה וגירושין. פעמיים התמודדה על נשיאות ארצה, וכשלה. גם הקריירה הפוליטית שלה לא הייתה מרשימה במיוחד, למרות שנבחרה כחברת פרלמנט.

אבל תמיד יזכרו לה את ההופעה הרעננה, הביישנית, שרה "כל דבר מכל דבר" באירוויזיון שהתקיים בסוף אותו חודש, באמסטרדם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *