כותרות האתמול: 21 באוקטובר, 1976

אוק 21

זה היה שילוב מעניין: צביקה פיק במופע משותף עם יפה ירקוני. "אנחנו אולי ניגוד של יום ולילה", הסכים צביקה. "יפה בשמלה מפוארת ואני בג'ינס וטריקו ואיפור של כוכבים נוצצים. אבל התוצאה היא מופע יפה מאוד".

זה התחיל בפגישה מאחורי הקלעים של מועדון התיאטרון בחיפה. אחרי הופעתה של יפה, צביקה נכנס לפרגן ואמר שנהנה. יפה קפצה על ההזדמנות וביקשה שצביקה ילחין עבורה שיר. לא סתם שיר, אלא של אלתרמן, "ערב סתיו יפה". כנראה שהיא אוהבת את השילוב של סתיו וזמרים צעירים: ב-1966 היא שרה עם אריק איינשטיין "ליל סתיו", בפסטיבל הזמר והפזמון. מקום ראשון, אלא מה.

אחרי השיר המשותף (שהשבוע לפני 46 שנה דורג במקום השביעי בגלי צה"ל, 17 בקול ישראל), מופע נראה כהתפתחות טבעית. יפה הביאה את עצמה, את הכריזמה והניסיון העצום שלה (והמלווה הקבוע אלי עולש). צביקה הביא את כל היתר: שתי זמרות ליווי ולהקת רוק, גן עדן. יפה ביקשה להזכיר שזה לא דבר חדש עבורה: חמש שנים קודם לכן הופיעה עם להקת האריות.

אגב, זה לא נכתב בכתבה בלהיטון, אבל בעיתון אחר, דבר, באותו זמן, פורסם שבנוסף לשירים שלה ולשירים של צביקה והשירים שישירו ביחיד, פיק יבצע גם שלאגרים של אחרים, כמו דייויד בואי והרולינג סטונס, וגם יהיו "קטעי קישור נוסטלגיים-הומוריסטיים".

צביקה אמר ללהיטון שזו תהיה הזדמנות לקהל שאוהב פופ ורוק, לראות את יפה על הבמה, ולצעירים שבהם, אולי זו תהיה הפעם הראשונה. "אינני בטוח שיש בארץ קהל שלא ראה אותי", סיכם צביקה (בצניעות, כן?), "אבל אם יש כזה ואלה באים למען יפה, אני מקווה שייהנו גם מההופעה שלי".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *