כותרות האתמול: 26 במרץ, 1971

מרץ 26

כנראה שלפני 50 שנה לקצינים בכירים בצה"ל היה יותר מדי זמן פנוי להתעסק בשטויות.  היום ב-1971 דיווח להיטון שאלוף פיקוד המרכז הטיל וטו על פזמון מתוך המופע האזרחי הג'מבו, בהפקת פשנל.

 

הג'מבו היה מופע שהפיק פשנל, עם יוצאי להקות צבאיות כמו מוטי פליישר, מירי אלוני וניצה שאול, גם ציפי שביט הייתה שם. בידיעה בלהיטון נכתב: "אחד הפזמונים מתוך הג'מבו מיוזיקל הוצא השבוע מהמופע בעקבות התערבותו של אלוף פיקוד המרכב רחבעם 'גנדי' זאבי. המדובר בפזמון 'לכשאשתחרר' שנכלל בג'מבו ושרה אותו אלישבע ברזילי. אותו פזמון כלול גם בתוכניתה החדשה של להקת פיקוד מרכז וכאשר נודע כי הפזמון צורף לג'מבו, זאבי דרש מהמפיק אברהם דשא (פשנל), להוציא אותו. פשנל סירב בתחילה, אבל בעקבות לחץ נוסף הוחלט להוציא את הפזמון. כתוצאה מכך החליטה אלישבע ברזילי לפרוש מהמופע משום שזה היה הסולו היחיד שלה בג'מבו".

אחרי שהרמתם מהרצפה את הלסת שנשמטה מתדהמתה על המעורבות של גנדי בתכנים של מופע בידור, בטח תרצו לשמוע את שיר המריבה. אבל לצערנו, לא מצאנו. נציע במקום זאת את גרסת הג'מבו לשיר הנושא של התוכנית הקודמת של להקת פיקוד המרכז, "רד אלינו לבקעה". חיים חפר כתב את הטקסט העברי.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *