כותרות האתמול: 28 ביולי, 1972

אוק 29

מציצים אורי זוהר 28.7.72

מחר ומחרתיים יחגוג ערוץ הקולנוע הישראלי יום הולדת 80 לאורי זוהר. יום הולדת מוקדם: זוהר נולד ב-4 בנובמבר, אבל גם אם חגיגות השמונים יחלו כמה ימים קודם, זה בסדר גמור.
בסופ"ש המחווה לר' אורי, ישודרו סרטים שביים, אך לא שיחק בהם, ביניהם שלושה ימים וילד, מ-1967 , מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאן. עודד קוטלר זכה בפרס השחקן הטוב ביותר באותו פסטיבל. עוד ישודרו, הסרט התיעודי-הומוריסטי עץ או פלסטיין (זוהר שותף לבימוי עם יואל זילברג ונתן אכסלרוד), מוישה ונטילטור, הקומדיה בכיכובו של יעקב בודו, והשכונה שלנו, עם גדי יגיל, שייקה אופיר, הגשש החיוור ורבים אחרים. לצד אלה, סרטים שזוהר רק השתתף בהם, אך לא ביים, ביניהם, בבכורה בערוץ, הבלש האמיץ שוורץ, של עמי ארצי, קוראים לי שמיל, של ג'ורג' עובדיה, עם  פול סמית, והסרט הבלשי המניע לרצח, עם גילה אלמגור, שפיטר פריישטט ביים ב-1966 . אורי זוהר נראה גם בהופעות אורח, כמו בתעלת בלאומילך, כמנצח תזמורת מכבי אש, ובהלהקה, בתפקיד עצמו.


זוהר מזוהה בעיקר עם הסרטים שביים ושיחק בהם, ובסופ"ש ישודרו ארבעה: הצילו את המציל, סרטו האחרון לפני שחזר בתשובה, התרנגול, בכיכובו של חיים טופול, עיניים גדולות, עם אריק איינשטיין וכמובן, מציצים, האיקוני מכל סרטיו.
באוגוסט 1972 התפרסם בלהיטון דיווח מצילומי הסרט "המסתורי" החדש של אורי זוהר ואריק איינשטיין, ששמו – הזמני, כפי שהתברר מאוחר יותר – "החופש הגדול". אורי וזוהר סירבו לדבר על הסרט. המפיק, שמוליק בורנשטיין, הבטיח, "הסרט ידבר בעד עצמו". בכתבה צוין שהסרט מצולם במקומות שבהם זוהר ואיינשטיין מרגישים כמו בבית: חוף שרתון, הצריף של אביגדור צברי, מועדון מאנדי'ס וכדומה. בין הצילומים בכתבה: אורי זוהר ומונה זילברשטיין, מהדמויות הטראגיות בבידור ובקולנוע הישראלי בפרט. השחקנית שגדלה פרא, דמות מוכרת בקפה כסית בגיל שבו בנות אחרות לומדות בכיתות הנמוכות בתיכון, התמכרה לסמים ובערב פסח, 1988 , נמצאה מתה בדירתה, מהרואין.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *