כותרות האתמול: 29 ביוני, 1973

יונ 29

השבוע לפני 45 שנה, שיר אחד היה במקום הראשון בשני המצעדים העבריים, גל"צ וקול ישראל: "שושנת פלאים", ששר יוני נמרי. למקום הראשון בתחנה הצבאית היה אפילו טעם של נקמה מתוקה: צביקה פיק, שהלחין את שירו של שאול טשרניחובסקי, הציע אותו לפסטיבל שירי משוררים שהפיקה גלי צה"ל, אבל המפיקים החליטו שהשיר לא מספיק טוב ודחו אותו.

נמרי, בוגר צוות הווי פיקוד הדרכה, בן זוגה, אז, של הזמרת רותי נבון (הוא הכחיש, בריאיון ללהיטון, "שמועות על קנאה כביכול, בינינו. ההיפך הוא הנכון"), שמע את השיר לראשונה כשקפץ לביקור אצל  צביקה פיק, "סתם כדי לפטפט", סיפר. "הוא השמיע לי את השיר ואני נתפסתי מיד. היה חבל לצביקה לוותר על השיר אבל כחבר אמיתי, הוא נתן לי אותו (בהמשך, גם צביקה הקליט ביצוע לשיר הזה). יותר מזה, צביקה חזה מראש מה השיר הזה עשוי לעשות בשבילי".

נמרי הוסיף, "אינני רוצה לקטול את השירים שהקלטתי לפני 'שושנת פלאים', אבל הם לא הוסיפו לאישיות שלי, כזמר. רציתי להקליט שיר שיזדהו איתו. שיר שייתן לי אפשרות ביטוי. לא חשבתי, (יהיה) להיט או לא להיט, למרות שאני יודע שזה חשוב. רציתי לעשות שיר טוב שישרת אותי. עם השיר הזה חשתי שאני עושה משהו אמיתי. אני רואה ב'שושנת פלאים' פרשת דרכים בקריירה שלי. זו תהיה קרן האור שלאורה אמשיך. אני רוצה להגיע למצב שכל שיר שאשיר יזהו בו אותי. אני מאמין שב'שושנת פלאים' התחלתי את הדרך ליצירת סגנון משלי – הרבה רגש, עומק. זה מה שאני מחפש להבא".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *