כותרות האתמול: 4 באוקטובר, 1979

מאי 26

אפי בן-ישראל בת 65 היום, מזלטוב לשחקנית וזמרת שמזוהה יותר מכל עם תוכנית הטלוויזיה החינוכית "פרפר נחמד". אבל לפני 41 שנה היא העדיפה דווקא תוכן קצת יותר נועז, למבוגרים, במופע הסאטירי "ערוץ 2 " של אפרים סידון וב. מיכאל.

בשנת 1979 , בשמלה אדומה (אבל בלי שתי צמות), והדוקה, עמדה אפי בן-ישראל בת ה-24 על הבמה, במופע הסאטירי "ערוץ 2 " – שכמובן קדם לערוץ הטלוויזיה בכמה שנים טובות – ושרה שיר דיסקו קצבי לוהט שכתבו אפרים סידון ורוני וייס. "אף פעם לא ידעתי אהבה כמו קדוש", היא שרה, וברדיו החליטו שלא להשמיע את השיר כי קדוש הוא לא בחור, קדוש הוא הקב"ה, ולכן המילים עלולות לפגוע ברגשותיהם של אנשים דתיים.

"אני לא מבינה מה פסול בשיר", הגיבה אפי. "זו בסך הכל סאטירה על דתיים שמנסים לחיות כאנשים מודרניים. אני רואה פסול גדול יותר בכך שסותמים לי את הפה ולא משדרים את השיר. אני מוכנה להגבלת סרט למבוגרים בלבד, אבל לא שיר". אגב, באותו מופע, שבו שרה בן-ישראל גם על "דוד ירח" שהוא בעצם סוטה שאוהב להציץ לחדרי מיטות, כיכבו שניים מבוגרי תוכנית הטלוויזיה "ניקוי ראש", טוביה צפיר וספי ריבלין מוטי קירשבנאום, מיוצרי התוכנית, ביים את המופע). ריבלין המנוח הוא אבי בתה של אפי.

אפי (אפרת), שירתה בצוות הווי של הנח"ל ("תקופה משגעת, כיף", נזכרה בנוסטלגיה), ולאחר הצבא הופיעה במועדונים, שרה בעברית ובאנגלית, בעיקר שירים ישנים שתמיד אהבה, כי לדבריה, "במוזיקה יש לי ראש זקן". עם זאת, הייתה ריאליסטית. "חשוב שאמן יעשה מה שבראש שלו, אבל אם הוא רוצה להגיע לקהל, הוא חייב להתפשר. אחרי הכל, זמר שר לקהל. אם הוא רוצה לשיר לעצמו, שישיר בבית, ולא על הבמה".

כעבור פחות משלוש שנים לאחר שהשיר שלה נפסל לשידור (אבל את קולה שמעו בכל זאת, והרבה, בתשדירי פרסומת שונים), היא הגיעה למצעדי הפזמונים העבריים בלהיט גדול, "אישה ילדה". בתחילת שנות ה-80 גם הצטרפה לתוכנית המיתולוגית של הטלוויזיה החינוכית, "פרפר נחמד", ומאז היא מזוהה עם בץ ונולי, פינגי ושבי ושאר הדמויות. היא גם מדובבת ותיקה של סדרות וסרטים, מאז סוף שנות ה-80 ואפילו מוצאת זמן להתנדב כנהגת אמבולנס.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *