כותרות האתמול: 9 בפברואר, 1983

פבר 03

מחר, ה-4 בפברואר, יום השנה ה-40 למותה של קארן קרפנטר, חצי הצמד הקרפנטרס לצד אחיה הגדול, ריצ'רד. קארן, בת 32 במותה, מדום לב, הייתה הקורבן המפורסם הראשון של האנורקסיה שעשתה שמות בגופה, וגם כאשר נראה כי החלימה והתאוששה, הנזק שנגרם כבר היה בלתי הפיך.

 

קארן קרפנטר התחילה את הקריירה בהרכב המשפחתי, כמתופפת, וגם לאחר מכן, כשהתפרסמה כזמרת, אמרה על עצמה, "אני מתופפת ששרה", וזכתה להערכה רבה על כישוריה מאחורי התופים, כמו גם מול המיקרופון.

מאז 1969 היו לקרפנטרס 14 אלבומי-אולפן, שני אלבומי-הופעה, 16 אלבומי-אוסף ושני מגה-אוספים (בוקס-סט). לאחר מותה של קארן יצאו שלושה תקליטי-סולו שלה, בהדפסה מוגבלת. לקרפנטרס היו כ-50 סינגלים, כולל סינגל ראשון של קארן לבדה, ב-1966 . שלוש שנים לאחר מכן, הקרפנטרס נכנסו לראשונה למקום הראשון במצעד האמריקאי עם "קרוב אליך", והמשיכו עם רצף מרשים של להיטים, מקוריים, ביניהם "פסגת העולם", "שוב אתמול", "רק אתמול",  וקאוורים כמו "אנא, אדוני הדוור" (המארוולטס וגם הביטלס), ו"סוג של דממה" (מתבודדי הרמן).

קארן רצתה להתחתן, להקים משפחה, אבל לא הייתה מוכנה לעשות זאת כל עוד היא עסוקה בקריירה תובענית של הקלטות ובעיקר הופעות, בארה"ב ובעולם. היו לה בני זוג מפורסמים, ביניהם טוני דנצה ומארק הרמון, אבל בסופו של דבר התחתנה עם יזם נדל"ן, תומס באריס. זה לא החזיק מעמד וחודשים מעטים לפני מותה, קרפנטר הגישה בקשה לגירושין. באריס שבור הלב נכח בהלוויה של קארן, הסיר מאצבעו את טבעת הנישואין והניח בארון, לצד אהובתו המתה.

באוקטובר 1983 הונצחו הקרפנטרס על מדרכת הכוכבים המפורסמת בהוליווד. "זהו יום עצוב, אבל גם יפה, עבורי ועבור משפחתי", אמר ריצ'רד קרפנטר. "רק כל כך צר לי שקארן אינה כאן איתנו, בגופה. אבל אני יודע שהיא חיה בנפשנו, ובלב של כולנו".

קארן קרפנטר 1950-1983

 

סולו תופים של קארן

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *